Lotnisko w Jasionce bije rekordy – maj kolejnym najlepszym miesiącem w historii

fot. materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów-Jasionka

Maj okazał się najlepszym miesiącem w historii lotniska w Jasionce, które obsłużyło ponad 80 tys. pasażerów. Podrzeszowski port odprawił już blisko 340 tys. osób w tym roku.

Ponad 80 tys. pasażerów obsłużyło w maju lotnisko w Jasionce. Podrzeszowski port w tym roku odprawił już prawie 340 tys. osób i wszystko wskazuje na to, że docelowo pobije rekord roczny, wynoszący 772 tys. podróżnych.

„Nasze wysiłki i codzienna praca oraz rozwijanie siatki połączeń z myślą o potrzebach pasażerów odnoszą wymierne rezultaty, co nas niezwykle cieszy i dodatkowo motywuje do dalszych działań prorozwojowych” – przyznaje Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Rezultat z ostatniego maja jest lepszy o 19 proc. od najlepszego dotąd analogicznego miesiąca 2018 roku oraz aż o 33 proc. od maja ubiegłego roku. Największy udział w tym wyniku mają pasażerowie Ryanaira (ponad 28 tys.), PLL LOT (20 tys.) oraz letnich czarterów (14,5 tys.). Jeśli zaś chodzi o kierunki to z numerem jeden tym razem Warszawa (18 tys.), wyprzedzając Londyn (15,7 tys.) i Antalyę (9,2 tys.).

„Cieszą kolejne wysokie liczby, ale tu nie chodzi o rekordy. Te statystyki potwierdzają, że rozwój portu lotniczego w Jasionce zmierza w dobrym kierunku. Gratuluję zarządowi i wszystkim pracownikom” – dodaje Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego, głównego udziałowca lotniskowej spółki.

Warto przypomnieć, że w najlepszym w historii 2019 roku po pięciu miesiącach port lotniczy miał za sobą 290 tys. obsłużonych pasażerów.

Nowy kierunek z Rzeszowa. Inauguracyjny lot do Kefalonii