Wizz Air połączy Rzeszów z Luton i Oslo

Rzeszów rozszerza sieć połączeń
Samolot Wizz Air na lotnisku w Rzeszowie/fot. Robert Neumann

Samoloty linii Wizzair od września polecą z portu lotniczego Rzeszów-Jasionka na lotnisko Torp obsługujące aglomerację Oslo oraz do podlondyńskiego Luton.

Loty do stolicy Norwegii, które po kilku latach wracają do rozkładu lotniska w Jasionce, będą odbywać się dwa razy w tygodniu, w środy i niedziele. Połączenie z portem lotniczym Londyn Luton będzie realizowane trzy razy w tygodniu (poniedziałek, środa, piątek), dzięki czemu częstotliwość lotów z Rzeszowa na tej popularnej trasie zwiększy się do sześciu tygodniowo. Obie trasy będą obsługiwane przez samoloty Airbus A-320 lub A-321.

Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka, powiedział: „Cieszę się, że rozpoczęta w grudniu ubiegłego roku współpraca z Wizz Air przynosi kolejne owoce w postaci nowych tras. Od dłuższego czasu zabiegaliśmy o ponowne połączenie Podkarpacia z Norwegią, gdzie regularnie podróżują setki mieszkańców nie tylko naszego regionu, ale także Małopolski, Lubelskiego i Świętokrzyskiego.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów uzupełniliśmy także naszą siatkę połączeń z aglomeracją londyńską. Wierzę, że obie trasy będą cieszyć się dużą popularnością, również wśród zagranicznych turystów odwiedzających nasz region. Oczywiście końcowy sukces jest uzależniony od rozwoju sytuacji epidemiologicznej.”

Paulina Gosk, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air, dodała: „Dziś z radością przedstawiamy nowe trasy z Rzeszowa do Londynu i Oslo. Jesteśmy przekonani, że dostarczą one mieszkańcom południowo-wschodniej Polski jeszcze więcej możliwości bezpiecznego podróżowania. Oferujemy możliwie najniższe taryfy i doskonałą obsługę na pokładzie. Dzięki wdrożonym procedurom, pasażerowie mogą czuć się bezpiecznie i komfortowo.”

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center