Wizz Air ogłasza konkurs na projekt nowego malowania samolotu

fot. archiwum Wizz Air

Wizz Air ogłosił dziś (20 stycznia) konkurs na projekt stworzenia ekologicznego malowania jednego ze swoich samolotów Airbus A321neo. Zwycięzca otrzyma kupony Wizz o wartości 2 tys. euro.

Wizz Air stara się być najbardziej ekologicznym wyborem podróży lotniczych i już teraz prowadzi branżę lotniczą ku bardziej zrównoważonej przyszłości. Linia lotnicza zachęca podróżnych do szukania faktów i technologii dnia dzisiejszego, a nie obietnic na przyszłość.

Aby podnieść świadomość swoich wysiłków na rzecz zrównoważonego rozwoju i zaznaczyć swoje zobowiązanie do dalszego zmniejszenia intensywności emisji CO2 o 25 proc. do 2030 r., Wizz Air zaprasza do zaprojektowania nowego, ekologicznego malowania dla jednego ze swoich samolotów Airbus A321neo.

Konkurs rozpoczął się o godzinie 10:00 (czas środkowoeuropejski) 20 stycznia 2023 r. i kończy o godzinie 23:59 (czas środkowoeuropejski) 12 lutego 2023 r. Wszyscy entuzjaści powinni przesłać swój projekt pocztą elektroniczną na adres [email protected], zgodnie z  warunkami konkursu i wytycznymi dot. projektu, które znajdują się na stronie przewoźnika. Zwycięski projekt może zostać wykorzystany w całości lub w części do stworzenia ostatecznej wersji malowania.

Kluczowym elementem strategii zrównoważonego rozwoju Wizz Air jest odnowienie floty. Linia stale powiększa swoją flotę, zastępując starsze samoloty Airbusem A321neo. Nowy A321neo wykorzystuje najnowsze technologie lotnicze i oferuje znaczące korzyści dla środowiska, z prawie 50 proc. redukcją emisji hałasu, 20 proc. redukcją zużycia paliwa i 50 proc. redukcją emisji tlenków azotu w porównaniu z poprzednim modelem.

Oprócz ambitnego programu odnowy floty, Wizz Air stale pracuje nad inicjatywami dotyczącymi oszczędności paliwa i ulepszania związanych z nimi analiz danych. Linia lotnicza podpisała protokół ustaleń z Airbusem w celu zbadania potencjału samolotów napędzanych wodorem, a także z OMV w zakresie dostarczania zrównoważonego paliwa lotniczego w latach 2023-2030. Partnerstwa te wzmacniają zaangażowanie Wizz Air w zmniejszenie intensywności emisji do końca dekady.

Wizz Air osiągnął najniższy wynik w zakresie emisji dwutlenku węgla