Warszawski weekend z Niemiecką Centralą Turystyki

Impreza DZT w Warszawie/fot. archiwum DZT

W weekend 12-13 września, Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) zaprezentowała w Fort 8 na warszawskim Służewie ofertę turystyczną do Niemiec pod hasłem #WanderlustGermany. Wydarzenie odbyło się w ramach kampanii „Przyroda & Aktywność”, która zachęca do aktywnego wypoczynku w bliskim kontakcie z naturą.

Jako partnerów do wspólnej realizacji przedsięwzięcia zaproszono Brandenburgię oraz Niemiecki Instytut Wina. Na organizowanych przez partnerów wydarzeniach można było dowiedzieć się o najpiękniejszych zakątkach Brandenburgii oraz najbardziej popularnych szlakach wędrownych i rowerowych śladem niemieckiego wina. Gościem specjalnym był bloger Szymon Nitka znajkraj.pl, który opowiedział gościom o tym, jak przygotować się do wyprawy rowerowej w Niemczech.

Prezentacja win niemieckich/fot. archiwum DZT

Oprócz różnych zabaw interaktywnych takich jak quiz o Niemczech, makieta wyścigowa napędzana siłą mięśni, gry plenerowe i rebusy goście mieli okazję skosztować niemieckich win, zobaczyć galerię zdjęć z pięknymi widokami z Niemiec, a w kinie letnim zobaczyć dwa filmy prezentowane wcześniej na Festiwalu Filmu Niemieckiego.