Turkish Airlines od marca poleci z Katowic do Stambułu

fot. Turkish Airlines

Narodowe tureckie linie lotnicze Turkish Airlines uruchomią 3 marca 2023 roku regularne połączenie z Katowice Airport do Stambułu. Kierunek obsługiwany będzie Airbusem A320, na początku rejsy realizowane będą pięć razy w tygodniu: w poniedziałek, środę, czwartek, piątek i sobotę.

„To ważna informacja dla rozwoju Katowice Airport, po raz pierwszy Turkish Airlines zaoferuje regularne połączenie do Stambułu z polskiego lotniska regionalnego. To także bardzo dobra wiadomość dla województwa śląskiego, nowa trasa ułatwi kontakty biznesowe i naukowe oraz pozytywnie wpłynie na rozwój ruchu turystycznego. Pasażerowie uzyskają także dostęp do siatki połączeń, którą Turkish Airlines oferuje ze swojego nowoczesnego lotniska w Stambule” – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego S.A.

Katowice Airport należy do grona największych lotnisk regionalnych w Polsce. W 2019 roku z jego siatki połączeń skorzystało rekordowe 4,84 mln pasażerów, w tym ponad 2 mln w ruchu czarterowym. Pandemia koronawirusa, która wywoła największy kryzys w historii branży lotniczej, zahamowała prognozowany wzrost przewozów pasażerskich. W 2020 roku z siatki połączeń pyrzowickiego lotniska skorzystało 1,44 mln podróżnych, w 2021 roku obsłużono 2,32 mln, a w 2022 roku będzie ich około 4,5 mln.

Katowice Airport: osiągnęliśmy rekordowe wyniki w przewozach czarterowych