Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 07 maj 2019 15:20

Lotnisko w Radomiu portem zapasowym dla Lotniska Chopina i dla CPK.

Napisane przez MG
Inauguracja budowy lotniska w Radomiu Inauguracja budowy lotniska w Radomiu archiwum KPRM

Dzisija zainaugurowano budowę lotniska w Radomiu. Będzie nosiło imię Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku. Po rozbudowie Port Lotniczy w Radomiu docelowo obsłuży około 3 mln pasażerów rocznie przy średniej dobowej liczbie operacji 50-60.

Podczas uroczystości inauguracji budowy Lotniska Radom, Premier Mateusz Morawiecki, powiedział: „Dla lotniska Okęcie, a w drugiej połowie trzeciej dekady tego wieku dla Centralnego Portu Komunikacyjnego w Stanisławowie, Baranowie, między Warszawą a Łodzią, lotniskiem zapasowym, głównym lotniskiem dla tej części Polski będzie właśnie Radom.Inwestycja w radomski port ma wielki sens biznesowy, uzasadnione jest to także pod względem lokalizacji."

Zgodnie z założeniami, po rozbudowie Port Lotniczy w Radomiu docelowo obsłuży około 3 mln pasażerów rocznie przy średniej dobowej liczbie operacji 50-60.


Premier dodał: „To co dzisiaj tutaj symbolicznie zaczynamy, tę inwestycję, którą inaugurujemy, jest kluczowym krokiem, tworzymy pierwsze kroki w kierunku rozbudowy lotniska do wielkości 3 milionów odprawianych rocznie pasażerów w pierwszej fazie".

Na terenie Portu Lotniczego przewidywana jest budowa 3 parkingów dla podróżnych oraz Dworca Autobusowego, który obsługiwał będzie zarówno autobusy dalekobieżne, shuttle busy, jak i autobusy komunikacji miejskiej.
Premier podkreślił, że lotniska zapasowe mają m.in. Frankfurt oraz Amsterdam.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.