Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 04 grudzień 2018 12:37

Lotnisko w Krakowie – listopad lepszy o 16 proc.

Napisane przez MG
Lotnisko w Krakowie – listopad lepszy o 16 proc. archiwum Lotniska w Krakowie

W listopadzie Lotnisko w Krakowie obsłużyło 551 066 pasażerów, o 16 proc. (75 tys.) więcej, niż w listopadzie ubiegłego roku.

W listopadzie na krakowskim lotnisku odnotowano 4 208 operacji lotniczych, o 16 proc. więcej niż rok.

Od początku roku do końca listopada na krakowskim lotnisku obsłużono 6 211 498 pasażerów.

Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport, powiedział: „Zatwierdzenie Planu Generalnego, pierwszego w historii Kraków Airport dokumentu wyznaczającego kierunki rozwoju do 2036, ogłoszenie otwarcia bazy Wizz Air, obsłużenie 6-milionowego pasażera, który biało-czerwonym Dreamlinerem LOT-u odleciał do Chicago, wspólne świętowanie 100-lecia Niepodległości Polski, to najlepsze podsumowanie intensywnego miesiąca na naszym lotnisku.
Zaangażowanie i współpraca wszystkich pracowników firm i instytucji lotniska, dialog z lokalną społecznością, pozwala nam osiągać wyznaczone cele. Kraków Airport to największe lotnisko regionalne w Polsce, doceniane w międzynarodowych rankingach, również dzięki biznesowemu i kulturowemu potencjałowi Małopolski i Krakowa. – dodał Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.”

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.