TMR otworzył w Beszenowej sezon letni

fot. AG

W ostatni weekend słowacka spółka Tatry Mountain Resorts otworzyła sezon letni. Gwoździem trzydniowego programu był pokaz mody najlepszych słowackich projektantów, ale sam program był bogaty w inne wydarzenia, m.in. spotkanie z Petrą Vlhovą, złotą medalistką olimpijską w narciarstwie alpejskim kobiet. A wszystko na terenie aquaparku Beszenowa na Liptowie.

Kompleks basenów termalnych w Beszenovej na Liptowie gościł przez trzy dni setki ludzi uczestniczących w otwarciu sezonu letniego. Oczywiście oni wziąć udział w zabawach prowadzonych przez animatorów na terenie basenów lub w rytuałach w saunach. Oczekiwanym gościem była najsławniejsza słowacka narciarka – Petra Vlhova, mistrzyni olimpijskiej. Przyjechała na motocyklu (to jej druga poza narciarstwem pasja) i zgromadzony tłum mógł się przysłuchać krótkiej rozmowie z nią oraz zrobić sobie zdjęcie.

Gościom w Beszenovej umilały czas koncerty Tomáša Bezdedy oraz Barbory Švidraňovej,

W sobotni wieczór odbył się ekskluzywny pokaz mody słowackich projektantów: Borisa Hanečki oraz lokalnej artystki Lenki Sršňovej.
Otwierający imprezę Ján Blcháč, prezes zarządu Regionalnej Organizacji Turystycznej Regionu Liptov, powiedział: „Cieszymy się, że po dwuletniej przerwie możemy znowu was wszystkich gościć w naszym aquaparku. Przez trzy dni mogliście zobaczyć, że Liptów to nie tylko góry, ale i fantastyczne baseny. Zapraszamy do nas o każdej porze roku.”

fot. AG

Świetnie przygotowanemu pokazowi mody na jednym z basenów, nie przeszkodził nawet deszcz. Poszczególne serie strojów uzupełniane były występami artystów, grupy akrobatycznej Vertigo, wszystko zakończył pokaz sztucznych ogni. Goście mogli przez cały czas raczyć się doskonałymi winami słowackimi.

fot. AG

Na zaproszenie TMR na imprezie gościli polscy artyści, aktorzy: Rafał Cieszyński oraz Alżbeta Lenska, która ma słowackie korzenie.
Komu mało było wrażeń na terenie aquaparku mógł wybrać się na krótką wycieczkę. Liptów jest najbogatszym w atrakcje regionem Słowacji. W bliskiej odległości są ruiny zamków – w tym najwyżej położonego na Słowacji, Liptowskiego Hradu – jaskinie (w tym jedna z dwóch lodowych jaskiń w kraju), cztery pasma górskie, jezioro zaporowe. My wybraliśmy się na ponadgodzinny rejs łodzią motorową po Liptowskiej Marze (Liptowskim Morzu) i krótki wypad kolejka gondolową na Chopok. Bonusem tych wycieczek jest możliwość spróbowania w wielu miejscach kuchni słowackiej.

na Chopoku/fot. AG

Beszenowa to jeden z dwóch Aquaparków w portfolio Tatry Mountain Resorts. Dysponuje 9 basenami całorocznymi – 4 basenami termalnymi oraz 5 basenami z czystą wodą oraz zjeżdżalniami, sztuczną rzeką, centrum nurkowania i namiotem zabawy m.in. ze sztuczną falą. Ostatnią inwestycją jest 9-kondygnacyjny czterogwiazdkowy hotel Akvamarin mogący przyjąć 960 gości. Jest to największy hotel na Liptowie i jednocześnie jeden z największych na Słowacji.

fot. AG
Hotel Akvamarin/fot. AG
fot. AG
fot. AG
fot. AG
fot. AG
fot. AG
Druga od prawej – Alżbeta Lenska, drugi od lewej – Igor Rattaj, prezes TMR/fot. AG

Igor Rattaj, prezes TMR: nowe kolejki w Szczyrku, w Jasnej i Tatrzańskiej Łomnicy