Tajlandia prezentuje nowości agentom. Qatar Airways i Sabre wspierają TAT

 

Turystyka do Tajlandii odrodzi się już tej zimy. Nowy koncept Phuket +7 to jeszcze bardziej atrakcyjna propozycja otwarcia kraju na turystów.

Tajlandia koniecznie chce wrócić na turystyczny rynek, zeszła zima była dla niej stracona. Przepracowano jednak ją dobrze, przygotowując koncept, który ma pozwolić na sukces w sezonie 2021/2. O tym właśnie chcą opowiedzieć polskim agentom prelegenci podczas najbliższych, zaplanowanych na następny tydzień spotkań.

TAT Qatar Airways i Sabre łączą siły, by razem promować Tajlandię

Co ciekawe na potrzeby najbliższych prezentacji Tajską Organizacje Turystyczną wspierają mocni partnerzy. Lotniczym partnerem akcji jest Qatar Airways, przewoźnik który od lat jest liderem w zakresie lotów do Tajlandii. Oferując nie tylko produkt do Bangkoku, ale też szereg innych destynacji, w tym Phuket, który to ma być osią odrodzenia tajskiej turystyki.

Drugim partnerem jest Sabre, ten wiodący światowy GDS od lat inwestuje w Polsce. Na przestrzeni kilku sezonów udało mu się też mocno podkopać hegemonię Amadeusa na naszym rynku. Pozyskał do współpracy licznych agentów, w tym liderów, jak Why Not Travel, którzy obecnie mocno eksplorują turystyczny rynek biletowy.

Wybór partnerów dla tajskiej organizacji turystycznej wydaje się, więc optymalny.

Nowy koncept oparty o Phuket ma być osią odrodzenia tajskiej turystyki

Powrót do turystycznej normalności już od jakiegoś czasu był budowany na koncepcie Phuket. Ta wyspa ma wszelkie dane ku temu, by skutecznie odbudować utracony ruch. Wyspiarskie położenie pozwala  lepiej kontrolować ewentualne turbulencje związane z Covid-em. Linie lotnicze bardzo pozytywnie zareagowały na ten koncept, otwierając liczne połączenia do tej destynacji. Potrzebują one wszak produktu turystycznego jak nigdy dotąd.

Nowe rozwiązania Phuket + inne destynacje

Podczas prezentacji posłuchamy o najnowszym koncepcie, który ma jeszcze bardziej uatrakcyjnić produkt oparty o Phuket. Jest to tzw. koncept 7+7, pozwala on na rozszerzenie pobytu o wybrane destynacje, skraca też obowiązkowy pobyt na Phuket z 14 do 7 dni.

Dodatkowe destynacje objęte programem to Krabi, Phang– Nga i Surat Thani (Ko-Samui). Dokładnie określono też dozwolony sposób transportu do tych destynacji, tak by lepiej kontrolować przepływ turystów.

Z pewnością nowy koncept istotnie zwiększa atrakcyjność turystycznego produktu Tajlandii na zimę 2021/2, być może czekają nas jeszcze jakieś dodatkowe pozytywne niespodzianki.

Spotkania z agentami Gdańsk Kraków i Warszawa

Mini road show dla agentów odbędzie się już w następnym tygodniu. Zaczynamy w poniedziałek od Gdańska , następne spotkanie odbędzie się w Krakowie, kończymy serię spotkaniem w stolicy

Wciąż można się jeszcze zarejestrować. Z pewnością warto uczestniczyć w spotkaniach, obok solidnej i najbardziej aktualnej wiedzy o tym, co dzieje się w destynacji, dostaniemy też szanse wygrania atrakcyjnych nagród.

Czy będą dodatkowe zachęty na loty z Qatar Airways do Tajlandii

Mocniejsze zaangażowanie się Qatar Airways w projekt wspólnej promocji Tajlandii może być zapowiedzią jeszcze ciekawszej współpracy. Pisaliśmy już w przeszłości o ciekawym koncepcie, jakim są programy kodów zniżkowych na loty, ten koncept w przypadku hoteli zastosowała Malta.

Agresywne zniżki kodowe mógłby być sponsorowane przez organizacje turystyczną, ich zalety są bardzo szerokie. Potencjał marketingowy, jaki generują jest też nie do przecenienia. Być może TAT zadziała w ten sposób, subwencjonując zniżki kodowe na loty na Phuket mógłby zamieszać na rynku zimowych egzotycznych podróży. Z pewnością konieczne są agresywne działania by walczyć z liderami, Malediwy, Zanzibar a przede wszystkim Dubaj to wymagający “przeciwnicy”.

Zniżki i kody upustowe dla turystów, to będzie nowa super broń organizacji turystycznych