Święto piwa na Stadionie Legii

Ponad 80 browarów, 180 kranów, warsztaty, panele dyskusyjne i przede wszystkim – degustacje. W dniach 24-26 Stadionie Legii przy Łazienkowskiej w Warszawie odbędzie się druga edycja Warszawskiego Festiwalu Piwa. Jak podaje zaprzyjaźniony z WasząTurystyką.pl, blog Lewychmielowy, Pojawią się piwowarzy m.in. z takich browarów jak: Artezan, AleBrowar, Birbant, Doctor Brew, Jan Olbracht, Olimp, Pinta, Perun, Piwne Podziemie, Pracownia Piwa, Raduga, Szałpiw, Wąsosz, Wrężel i wielu innych. Poza tym będą też przedstawiciele browarów z Norwegii, USA, Czech, Słowacji, Danii, Wielkiej Brytanii, Austrii, Niemiec, Irlandii, Holandii i Belgii. Wśród wystawców pojawią się też m.in. reprezentacje lokali z nowofalowymi trunkami czy specjalistycznych sklepów.

Cytowani na blogu organizatorzy zapowiadają: „Prezentujemy wszystkie warte uwagi, nowofalowe inicjatywy. Przedstawiamy artystów-rzemieślników, którzy wznoszą flagą piwnej rewolucji. Poznajcie ludzi, którzy chcą zmieniać świat piwa. Bez żadnej ściemy, kłamstw i półprawd, pokażemy, jak doskonałe piwo warzy się w Polsce i na świecie. Najlepsza twarz piwnej kultury i pierwszy taki festiwal w Polsce. Podczas drugiej edycji WFP swoje dzieła zaprezentuje ponad 80 nowofalowych browarów. Najliczniejsza będzie oczywiście grupa z Polski.”

Podczas Festiwalu będzie działała Strefa Piwowara Domowego – wykłady, panele dyskusyjne i warsztaty – poświęcone oczywiście tematyce piwnej.
.Festiwal rozpocznie się w piątek, 24 kwietnia, o godz. 16 i potrwa do niedzieli, 26 kwietnia. Wszystkie punkty programu będą odbywały się na terenie Stadionu Legii przy ul. Łazienkowskiej 3. W piątek jego bramy będą otwarte w godz. 16-2, w sobotę od 11 do północy, a w niedzielę – w godz. 11-16. Jednorazowy wstęp na imprezę kosztuje 10 zł, karnet na trzy dni – 20 zł. Dodatkowo będzie można też kupić zestaw festiwalowy, zawierający m.in. specjalną festiwalową szklankę, okazjonalną koszulkę i specjalną torbę.