Reklama

Reklama

Reklama

sobota, 02 listopad 2013 19:00

MSZ ostrzega przed podróżami do Tunezji

Napisane przez AG
Soussa w Tunezji Soussa w Tunezji archiwum

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało 31 października kolejny komunikat dotyczący podróży do Tunezji.

Podtrzymało w nim drugi stopień ostrzeżenia tzn „Ostrzegamy przed podróżą". To już druhi komunikat po zamachu, do jakiego doszło w Sousie na plaży przed hotelem Palm. Jedyną ofiarą śmiertelną był sam zamachowiec, nikt nie został ranny. Mimo to, zamach jest niepokojący, ponieważ do tej pory zamachy bombowe nie były częstym zjawiskiem w Tunezji, ostatni raz do wybuchu bomby doszło 11 lat temu na wyspie Dżerba (19 ofiar).
Treść komunikatu MSZ: „W nawiązaniu do ostrzeżenia z 28 października br. i w związku z samobójczym atakiem terrorystycznym na terenie hotelu Riadh Palms w turystycznej miejscowości Sousse i próbą zamachu na terenie Mauzoleum Habiba Bourguiby w Monastirze, Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności oraz bezwzględne respektowanie zaleceń miejscowych władz, służb porządkowych i odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ośrodków hotelowych. Przy podejmowaniu decyzji o wyjeździe do Tunezji należy brać pod uwagę realne zagrożenie kolejnymi atakami terrorystycznymi".

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.