Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 15 styczeń 2015 14:16

Święto komiksu we Francji

Napisane przez AG
Święto komiksu we Francji Atout France/Patrice ThØbault

W tym roku Festiwal komiksu odbędzie się, jak zwykle, w Angoulême, w dniach 29 stycznia – 2 lutego.

Historia imprezy zaczęła się pod koniec 1972, wraz z wystawą zatytułowaną Dix Millions d'images. Wydawcy, księgarze, rysownicy i czytelnicy spotkali się na piętnaście dni.
Gmina Angoulême zdecydowała o stworzeniu salonu : pierwsza impreza została zorganizowana 25 stycznia 1974 roku. W 1989 po 15 latach istnienia i ciągłego rozwoju imprezy, Angoulême zostało obwołane stolicą komiksu. Odtąd, festiwal w Angoulême jest miejscem spotkań profesjonalistów wszystkich branż. W programie Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Angoulême 2015 znalazły się : wystawy na temat retrospektywy Jirô Taniguchi, autora kultowego Quartier lointain, na temat Amerykanina Billa Wattersona - ojca słynnej serii Calvin et Hobbes czy francuskiego scenarzysty Fabien Nury.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.