Stena Line wprowadza nowy prom na linii Gdynia-Karlskrona

fot. materiały prasowe

Stena Line wprowadzi zapowiadany nowy 240-metrowy prom klasy E-Flexer na trasę Gdynia-Karlskrona. Pierwszy rejs Stena Estelle jest planowany na niedzielę 4 września o 21:00 z Gdyni. Dzięki dwóm nowym statkom tej klasy i wielkości, które mają zostać wdrożone do końca 2022 r., połączenie osiągnie znaczny wzrost pojemności i wydajności.

Najnowszy statek we flocie Stena Line opłynął już pół świata. W czerwcu wyszedł ze stoczni w Chinach Wschodnich, minął Singapur, Indie, Bliski Wschód i Gibraltar, a następnie obrał kurs na Morze Bałtyckie. Obecnie Stena Estelle jest już w Polsce i stoi w Stoczni Remontowa w Gdańsku, gdzie trwają ostatnie przygotowania statku do rozpoczęcia regularnego serwisu na trasie Gdynia-Karlskrona.

“Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy zaprezentować nowy prom Stena Estelle, który rozszerzy naszą ofertę zarówno dla klientów frachtowych, jak i pasażerów. Ten zupełnie nowy statek jest najnowocześniejszym w naszej flocie i nie ma sobie równych pod względem pojemności, wydajności i usług. Dzięki takim nowym promom jak Stena Estelle oraz jej bliźniacza jednostka Stena Ebba, która do Polski zawita w listopadzie tego roku, otwieramy nowe możliwości nie tylko dla rozwoju naszej firmy oraz linii Gdynia-Karlskrona, ale także dla rozwoju biznesów naszych klientów w tej części Europy” –  powiedział Marek Kiersnowski, dyrektor zarządzający Stena Line Polska.

Stena Estelle oraz bliźniaczy drugi statek, Stena Ebba, to dwa największe promy typu E-Flexer, jakie dotąd zbudowano. Każdy z nich ma długość 240 metrów, oferuje 263 kabiny, miejsce dla 1200 pasażerów oraz pojemność ładunkową wynoszącą 3600 metrów. Nowe statki zapewnią zwiększenie przepustowości trasy Gdynia-Karlskrona w odpowiedzi na wzrost zapotrzebowania klientów na przewozy w rejonie południowego i wschodniego Bałtyku, które Stena Line zaspokaja też poprzez znaczące inwestycje w nowoczesną flotę oraz otwarcie nowej trasy między Nynäshamn a Hanko w Finlandii.

Nowy terminal promowy w Gdyni startuje 17 czerwca