Śląska Organizacja Turystyczna z nowym projektem – kuchnia regionalna na kołach

fot. Śląska Organizacja Turystyczna

W grudniu 2022 roku Śląska Organizacja Turystyczna zrealizowała swój pomysł na to, aby dania regionalne podawane były nie tylko w restauracjach Szlaku Kulinarnego Śląskie Smaki, ale żeby przenieść je także w teren. Ten nowy projekt to Food Truck Śląskie Smaki, a partnerem została restauracja należąca do Szlaku Kulinarnego – Restauracja Zacisze.

“Mogę podkreślić, z całą pewnością, że kuchnia regionalna jest istotnym elementem w budowaniu wizerunku województwa śląskiego. Dopełnia jego obraz i pozwala zrozumieć specyfikę regionu” – mówi Adam Wawoczny, prezes Śląskiej Organizacji Turystycznej.

Food Truck Śląskie Smaki będzie obecny podczas najważniejszych imprez i wydarzeń w regionie, trafi również poza granice naszego województwa. Wszędzie tam, gdzie znajdą się smakosze kuchni regionalnej. Będzie szybko, smacznie i zdrowo.

Food truck nie tylko zaserwuje wspaniałe potrawy, ale także uatrakcyjni wiele imprez promocyjnych, w których uczestniczyć będzie Śląska Organizacja Turystyczna, promując województwo śląskie i jego atrakcje turystyczne, a teraz także bogactwo kulinarne regionu.

Zloty Food Trucków to obecnie nieodłączny elementem życia w wielu miastach. Będzie na nich również Food Truck Śląskie Smaki, ale nie będzie ograniczał się tylko do nich. Będzie można go spotkać też na jarmarkach, koncertach plenerowych, festiwalach, festynach i imprezach sportowych. Obowiązkowo pojawi się na imprezach typowo kulinarnych.

“Idea Food Trucka zrodziła się już jakiś czas temu. Chcieliśmy wyjść z daniami regionalnymi poza restauracje Szlaku Kulinarnego Śląskie Smaki. Jako Regionalna Organizacja Turystyczna zajmująca się promocją turystyczną województwa śląskiego, uczestniczmy w imprezach promocyjnych po to, aby przyciągnąć turystów do naszego regionu. Taki Food Truck jest świetnym powodem, aby odwiedzać tego typu wydarzenia” – dodaje Agnieszka Sikorska, dyrektor biura Śląskiej Organizacji Turystycznej.

Śląska Organizacja Turystyczna opublikowała mapy narciarskie Beskidów i Śląska Cieszyńskiego online