Śląska Organizacja Turystyczna opublikowała mapy narciarskie Beskidów i Śląska Cieszyńskiego online

Ruszył sezon narciarski w Beskidach i na Śląsku Cieszyńskim. Warunki na stokach w całym regionie są znakomite, można się zatem spodziewać wielu narciarzy i snowboardzistów. Opracowana została mapa tras i ośrodków narciarskich w formie online. Dostarcza ona informacji na temat warunków narciarskich w najbardziej popularnych ośrodkach.

Z mapą łatwo można znaleźć trasy właściwe dla naszych umiejętności, gdyż wyszukiwarka pozwala wyszukać trasy wg ich trudności oraz pokazać jakie są warunki na stokach. Mapy dostępne są w dwóch wersjach – desktopowej i mobilnej.

Co zawierają mapy?

Mapy tras i ośrodków narciarskich opracowane zostały przez Śląską Organizację Turystyczną we współpracy z ośrodkami i gminami narciarskimi oraz markami turystycznymi w woj. śląskim. Dopiero teraz przy okazji oficjalnego otwarcia stoków narciarskich, skorzystać z niej mogą turyści.

Mapa dostarcza nie tylko podstawowych informacji na temat ośrodków i tras narciarskich w danej miejscowości, ale także ich długości, rodzaju wyciągu dostępnego na miejscu czy warunków narciarskich. Zestawienie tras i ośrodków w formie online to pierwsze takie rozwiązanie na skalę nie tylko regionalną, ale i ogólnopolską.

Śląskie bez barier – nowy przewodnik dla osób z niepełnosprawnościami