Śląska Organizacja Turystyczna stawia na turystykę zdrowotną

Śląskie stawia na turystykę zdrowotną i relaksacyjną
fot. R. Każmierczak/UMWŚl

Śląska Organizacja Turystyczna opracowała nowy przewodnik po regionie „Śląskie. Po zdrowie”, ukazujący miejsca i możliwości regionu służące poprawie zdrowia.

W przewodniku można przeczytać m.in. o:

– szpitalach i klinikach specjalistycznych w województwie śląskim, z czego słynie region jeśli chodzi o specjalistyczne leczenie szpitalne i kliniczne,
– sposobach powrotu do zdrowia i sprawności fizycznej w okresie rekonwalescencji
– ośrodkach uzdrowiskowych i rehabilitacyjnych
– zdrowej kuchni regionalnej
– atrakcjach turystycznych w regionie.

Powstała też dedykowana strona internetowa:
www.pozdrowie.slaskie.travel

Adam Wawoczny, prezes Śląskiej Organizacji Turystycznej, powiedział: “Publikacja „Śląskie. Po zdrowie” pokazuje region pod kątem jego zasobów służących poprawie zdrowia, zachęca do prozdrowotnej aktywności, wykorzystując zasoby zarówno w postaci rozwiniętej bazy medycznej, jak i naturalne walory krajobrazowe i kulturowe regionu. W ten sposób podpowiadamy mieszkańcom i turystom do nas przyjeżdżającym, jaką ofertę nakierowaną na prozdrowotne formy wypoczynku posiada nasz region.
Mogę podkreślić, z całą pewnością, że siłą i wizytówką województwa śląskiego jest medycyna. Leczenie obejmuje tu pełen zakres specjalizacji, co ma swoje odzwierciedlenie w rankingach najlepszych polskich szpitali. Dodatkowo bogata baza lecznictwa uzdrowiskowego i turystyczne atrakcje, czynią z naszego regionu wspaniałe miejsce dla pacjentów i ich rodzin.

Śląska Organizacja Turystyczna już myśli o sezonie kajakowym