Saksonia Partnerem VIII Forum Promocji Turystycznej

Saksonia Partnerem VIII Forum Promocji Turystycznej

Saksonia, szósty najchętniej wybierany przez turystów z Polski land w Niemczech, jest Partnerem VIII Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie się 22 października w Kamienicy Artystycznej w Warszawie.

Tylko 50 dni dzieli nas od VIII Forum Promocji Turystycznej organizowanego przez redakcję portalu WaszaTurystyka.pl. Impreza odbędzie się tym razem w Kamienicy Artystycznej przy ulicy Białostockiej 22 w Warszawie.

Tym razem porozmawiamy o bezpieczeństwo w podróży oraz o tym, że turystyka powinna być drogą do zdrowia. Nasi eksperci odpowiedzą na pytanie, czy nadszedł czas, by promować dbałość o zdrowie podczas wypoczynku? Zajmiemy się problemem promocji turystyki grupowej, rolą pilotów i przewodników w promocji, promocji przemysłu spotkań. Forum będzie także okazją do podsumowania pierwszego etapu funkcjonowania Polskiego Bonu Turystycznego.

Partnerem VIII Forum Promocji Turystycznej jest Saksonia.

Do końca listopada 2019 roku liczba noclegów wykupionych przez turystów w Saksoniihttps://www.sachsen-tourismus.de/en/b2b/ przekroczyła 20 mln; do Saksonii przyjechało 8 mln turystów; w tym ponad 1 mln zagranicznych.
Wśród gości zagranicznych było 78,5 tys. Polaków, którzy wykupili łącznie ponad 200,9 tys. noclegów. W ciągu 10 lat liczba turystów z Polski udających się do Saksonii wzrosła o 277 proc. To największa dynamika wzrostu ze wszystkich rynków przyjazdowych, licząc również kraje pozaeuropejskie, w tym Chiny.
W 2019 roku ta pozytywna tendencja nadal się utrzymywała. W okresie od stycznia do listopada Saksonia odnotowała ponad 76 tys. gości przybyłych z Polski, co odpowiada przyrostowi o 6,6 proc. w porównaniu z analogicznym okresem w roku poprzednim. Liczba noclegów z kolei wzrosła o 3,3 proc., a średnia długość pobytu wynosi obecnie 2,4 dnia.

Polska to dla Saksonii największy rynek turystyki przyjazdowej, za nami plasują się Holandia, Austria, Szwajcaria i Stany Zjednoczone.

Program Forum i rejestracja TUTAJ

https://www.saksonianaweekend.pl/

 

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center