Restauracja na granicy rzeki i sztuki

AG

Restauacja Lentos znajduje się w budynku muzeum Muzeum Sztuki Lentos. To jedna z wizytówek Linzu – charakterystyczna bryła pokrytej szkłem budowli tuż nad Dunajem. Jednocześnie – jedno z najlepszych miejsc na lunch podczas zwiedzania miasta.

Całość zaprojektowali architekci z Zurychu – Weber i Hofer a obiekt oddano do użytku w 2003 roku. Wewnątrz znajduje się kolekcja obrazów klasycznego modernizmu – prace Klimta, Kokoschki, Schielego a także dzieła austriackiego i niemieckiego ekspresjonizmu. Organizowane są wystawy czasowe. Zbiory obejmują w sumie 1700 dzieł z dziedziny malarstwa, rzeźby i sztuki obiektu, jak również ok. 12 000 grafik i 1200 prac z zakresu fotografii artystycznej.

Częścią budynku muzealnego jest restauracja z tarasem o tej samej nazwie – Lentos – oznaczającej w języku celtyckim „położony w zakolu rzeki”.

Restauracja to idealne miejsce na lunch po zwiedzeniu muzeum lub po rejsie statkiem po Dunaju – przystań statków wycieczkowych mieści się tuż obok. Z tarasu, na którym siedzi podrzucającymi cień wielkimi parasolami, rozpościera się widok na drugi brzeg rzeki – na nowoczesny budynek Ars Electronica Center oraz na wzgórze Pöstlingberg. Po wodzie co chwilę przepływa jeden z kilku statków kursujących wzdluż miastaażdo portu. Obsługa jest szybka, profesjonalna, miła i dobrze zorientowana w kartach dań i win.A z restauracji blisko do starego centrum miastaalbo na drugą stronę rzeki.

Przykładowe ceny:

Zupy od 4 do 5 euro
Przystawki od 12 do 15 euro
Dania główne:
Sznycel wiedeński z ryżem i warzywami – 19 euro
Tortelloni – 14 euro
Danie rybne – 17 euro
Desery od 5 do 7 euros
Piwo Zipfer (0,5 l) – 4,30 euro

Przykładowe ceny win (za kieliszek)

stołowe
Gruner Wetliner – 2,90 euro
Bauer Zweigelt – 2,90 euro
białe
Gruner Wetliner (Kremstal DAC) – 3,90 euro
Riesling (Wachau) – 4,40 euro
Sauvignon Blanc – 4,60 euro
różowe
Rosewein vom Zweigelt – 3,90 euro
Czerwone
Zweigelt Heidebiden – 3.90
Heideboden Rot – 4,40 euro

{gallery}8848{/gallery}