Rekordowy kwiecień na krakowskim lotnisku. 15 proc. więcej pasażerów niż przed pandemią

W kwietniu 2023 roku krakowskie lotnisko obsłużyło rekordową liczbę pasażerów. 774 654 osób skorzystało z usług lotniska, co oznacza 15 proc. wzrostu w porównaniu do kwietnia 2019 roku i o 31 proc. w stosunku do kwietnia 2022. Od początku roku liczba pasażerów na lotnisku w Krakowie wyniosła już 2 664 454 osób.

Krakowskie lotnisko odnotowało w kwietniu rekordową liczbę pasażerów. Z usług skorzystało 774 654 osób, co oznacza wzrost o 31 proc. w stosunku do kwietnia 2022. Przede wszystkim przyczyniły się do tego podróże wielkanocne.

„Ruch pasażerski w kwietniu okazał się rekordowy. Niewątpliwie do wzrostu przyczyniły się podróże związane z okresem świąt Wielkanocnych, jak również ruch związany z licznymi uroczystościami w Małopolsce. Z radością obserwujemy wzrastającą liczbę pasażerów korzystających z siatki połączeń #ProstozKrakowa do wielu bardzo atrakcyjnych miejsc na całym świecie i mamy nadzieję, że maj również zakończymy dobrym wynikiem” – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Nowe połączenie Turkish Airlines ze Stambułu do Krakowa oficjalnie otwarte


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center