Nowe połączenie Turkish Airlines ze Stambułu do Krakowa oficjalnie otwarte

fot. materiały prasowe Kraków Airport

Kraków Airport i Turkish Airlines wspólnie zainaugurowali nowe połączenie ze Stambułu do Krakowa. W ostatnich dniach samolot linii lotniczej został uroczyście powitany salutem wodnym i tradycyjnym przecięciem wstęgi na płycie lotniska.

Kraków Airport po raz pierwszy w historii oferuje trasę z Krakowa do Stambułu. Połączenie zostało uruchomione 27 kwietnia przez Polskie Linie Lotnicze LOT, a pięć dni później na lotnisku odbyło się oficjalne powitanie pierwszego samolotu IST-KRK-IST realizowanego przez Turkish Airlines.

„Turkish Airlines wielokrotnie wyrażał zainteresowanie lataniem do Kraków Airport. Kraków i Małopolska to największy jak dotąd bezpośrednio nieobsługiwany rynek w tej części Europy. Kraków, jak i cały region to bardzo ważny punkt biznesowy Europy i świata, a o sile turystycznej Krakowa, jako marki znanej i rozpoznawalnej na całym świecie, nikogo w Polsce nie trzeba przekonywać” – powiedział  Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Turecki flagowy przewoźnik będzie obsługiwał rejsy do Krakowa samolotami wąskokadłubowymi trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki. Bilety na bezpośrednie rejsy Turkish Airlines ze Stambułu do Krakowa i z powrotem można kupić e cenie zaczynającej się od 255 dolarów.

PLL LOT zainaugurował połączenie Kraków – Stambuł na krakowskim lotnisku

Weronika Szabelewska

Zastępczyni Redaktorki Naczelnej


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center