PLL LOT zainaugurował połączenie Kraków – Stambuł na krakowskim lotnisku

fot. materiały prasowe

Od wczoraj pasażerowie z Krakowa mają możliwość skorzystania z nowego połączenia linii PLL LOT do Stambułu. Z tej okazji na krakowskim lotnisku zorganizowano uroczyste przecięcie wstęgi, której uczestniczyli między innymi przedstawiciele władz samorządowych i zarządu Kraków Airport.

Po pierwszy raz w historii krakowskiego lotniska oferowane jest przez PLL LOT połączenie do Stambułu. Z okazji jego inauguracji na krakowskim lotnisku odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi z udziałem Radosława Włoszka, prezesa zarządu Kraków Airport, Michała Fijoła, członka zarządu PLL LOT ds. handlowych, Tomasza Tomali, szefa gabinetu politycznego Ministra Infrastruktury oraz przedstawicieli samorządu Krakowa i Małopolski: Witolda Kozłowskiego, marszałka Województwa Małopolskiego oraz Jerzego Muzyka, zastępcy prezydenta miasta Krakowa, Grzegorza Biedronia, prezesa Małopolskiej Organizacji Turystycznej, a także Rady Nadzorczej Kraków Airport i zaproszonych dziennikarzy.

„Dzisiejsza inauguracja kolejnego połączenia PLL LOT potwierdza potencjał i strategiczne znaczenie Krakowa i Małopolski w ofercie narodowego przewoźnika. Dzięki współpracy z PLL LOT mieszkańcy naszego regionu zyskują dostęp do atrakcyjnej oferty, w tym do tak długo oczekiwanego przez pasażerów połączenia na trasie Kraków – Stambuł. Stambuł to miasto niezwykłe, ale też port przesiadkowy otwierający możliwości zwiedzania dalej Turcji i całego świata. Jestem pewien, że Kraków i Małopolska – dysponujące szeroką ofertą turystyczną i biznesową – staną się również atrakcyjną destynacją dla naszych tureckich partnerów” – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

„Uruchomienie rejsów do Stambułu to połączenie pięknych i historycznych miast, które przyciągają odwiedzających swymi zabytkami oraz bogactwem kulturowym. Cieszymy się, że tak atrakcyjny kierunek będzie dostępny w ofercie PLL LOT dla Pasażerów z Małopolski. Dziękujemy naszemu partnerowi, Kraków Airport za współpracę przy otwarciu połączenia i cieszymy się, że w ramach sojuszu Star Alliance rejsy do Stambułu realizować będziemy wspólnie z Turkish Airlines” – skomentował Michał Fijoł, członek zarządu PLL LOT ds. handlowych.

Samolot typu Embraer 195 wystartował wczoraj z Krakowa do Stambułu o godz. 17:10. Pasażerowie pierwszego rejsu zostali obdarowani tureckimi słodkościami. Rejsy w obu kierunkach będą odbywać się we wtorki, czwartki i niedziele. Połączenie z Krakowa będzie realizowane we współpracy z Turkish Airlines w ramach partnerstwa z Star Alliance.

„Lotnisko w Krakowie od wielu lat notuje rewelacyjne wyniki, umacniając się w pozycji lidera wśród regionalnych portów lotniczych w Polsce. Dzięki bogatej siatce połączeń Kraków i Małopolska zyskują możliwość łatwego pozyskiwania turystów zagranicznych, którzy w znaczący sposób poprzez swoje wydatki zwiększają dochody Małopolski. Połączenie do Stambułu było od dawna oczekiwane, zarówno przez turystów, jak też ludzi związanych z międzynarodowym biznesem, dla których Kraków i Małopolska jest jednym z liderów rozwoju gospodarczego w Europie” – podsumował Grzegorz Biedroń, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

Weronika Szabelewska

Zastępczyni Redaktorki Naczelnej


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center