Krakowskie lotnisko obsłużyło w maju ponad 800 tys. pasażerów

W maju z usług krakowskiego lotniska skorzystało 839,6 tys. pasażerów, czyli o 12 proc. więcej w stosunku do maja 2019 roku i o 23 proc. więcej w stosunku do maja 2022. W ciągu całego roku 2023 w Kraków Airport obsłużono 3,5 mln pasażerów.

Maj w historii krakowskiego lotniska jest rekordowym miesiącem pod względem liczby obsłużonych pasażerów. Z usług portu usług krakowskiego portu skorzystało 839 625 pasażerów.

„Dla wielu naszych pasażerów podróżowanie to wielka pasja i radość, co dało się zauważyć podczas majowych dni. Czasem tylko jedna, dwie godziny podroży pozwalają znaleźć się w ciepłym i słonecznym mieście w Europie lub innym kontynencie. Na lotnisku witamy również zagranicznych turystów, którzy odwiedzają Małopolskę zarówno turystycznie, jak i biznesowo. Ponownie na ulicach Krakowa słyszymy języki z całego świata” – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

„Sezon Lato 2023 w Kraków Airport pokazuje skale i dynamikę odbudowującej się siatki połączeń. W tym sezonie oferujemy blisko 150 regularnych połączeń do 107 miast na całym świecie. Po raz pierwszy w historii krakowskiego lotniska właśnie 1 maja przywitaliśmy Turkish Airlines” – dodał Radosław Włoszek.

Rekordowy kwiecień na krakowskim lotnisku. 15 proc. więcej pasażerów niż przed pandemią

Weronika Szabelewska

Zastępczyni Redaktorki Naczelnej


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center