Rusza nowe połączenie Air Serbia z Krakowa do Belgradu

fot. materiały prasowe

W niedzielę 4 czerwca na krakowskim lotnisku odbyło się uroczyste powitanie samolotu linii lotniczych Air Serbia. Tym samym zainaugurowano nowe połączenie na trasie Belgrad – Kraków – Belgrad. To kolejny przewoźnik, który dołączył do krakowskiego lotniska po Turkish Airlines, SunExpress i Air Dolomiti w sezonie lato 2023 .

Pierwszy rejs Air Serbii z Belgradu do Krakowa i z powrotem odbył się 4 czerwca. Przewoźnik liczy na rozwój ruchu turystycznego w obie strony.

„Sezon lato 2023 w Kraków Airport pokazuje skalę i dynamikę odbudowującej się siatki połączeń. Przyjęta strategia rozwoju mapy połączeń Kraków Airport – uwzględniając ciągle zmieniające się otoczenie i oczekiwania klientów – pozwoliła nam wejść na nieobsługiwane do tej pory rynki. Belgrad jest też znakomitym początkiem podróży po Bałkanach. Połączenie z Belgradem otwiera także bezpośrednio drogę mieszkańcom Serbii do odwiedzania i poznania naszego miasta i regionu” – powiedziała Natalia Vince, rzecznik prasowa Kraków Airport.

„Turystów, którzy uwielbiają zwiedzać europejskie metropolie zapewne ucieszy nasze nowe rozkładowe połączenia do Krakowa. Od dzisiaj dwugodzinna podróż wygodnymi samolotami Air Serbii pozwoli im przylecieć do jednego z najstarszych miast w Polsce” – powiedział Boško Rupić, dyrektor generalny ds. handlu i strategii Air Serbia.

Krakowskie lotnisko obsłużyło w maju ponad 800 tys. pasażerów