Program dla małych i średnich firm Qatar wchodzi do gry z dodatkową zniżką do 12 proc

Pas startowy w Zurichu
Pas startowy w Zurichu / fot. Pascal Meier / Unsplash

Czy Qatar Airways wyznaczy nowy standard programów dla małych i średnich firm? Ile oszczędzimy? Warto zapisać się już dziś by sięgnąć po dodatkowe benefity.

Sygnalizowaliśmy już na łamach rosnące znaczenie małych i średnich firm w segmencie podróży służbowych. Mamy kolejną dobrą informacje, do liderów rynku LOT, KLM/AF i LH dołącza Qatar Airways. Jego program Beyond Business zdaje się czerpać z najlepszych rynkowych wzorców.

Filozofia programu dla małych i średnich firm Qatar Airways

Qatar Airways poszedł podobną do konkurentów drogą oferując prosty program punktowy. Punkty zbieramy za każdego dolara wydanego na taryfę lotnicza i dopłaty linii ( surcharge). 1 punkt to 1 wydany dolar. Wartość punktów jest podobnie jak w KLM/AF transparentnie wyliczalna.100 punktów to wartość 1 dolara którą możemy wydać na nagrody.

Jak łatwo wydedukować daje nam to bazową oszczędność na poziomie  około 1 proc , dodatkowo jednak możemy tą wartości powiększyć wraz ze zwiększeniem obrotu. Uzyskujemy bowiem kolejne benefity, a do 31 marca nawet wymiernie tańsze bilety z kodem internetowym.

Program ma też podobnie jak w LOT 3 statusy, dołączając do kolejnych dostajemy konkretne twarde benefity(zaproszenia do loungów czy karty lojalnościowe) plus znane z Lot dla Firm multiplikowanie zbierania punktów x2 i x 3.

Jakie przewagi vs konkurencja

Wydaje się iż program zebrał to co najlepsze od konkurencji. Mamy więc transparentność w zakresie zbierania/wydawania punktów. Dynamiczne/częściowe wydawanie zgromadzonych środków – nie musimy mieć punktów na cały bilet czy inną nagrodę. Wreszcie konkretne przydatne nagrody wraz z awansem do 2 i 3 statusu programu. Dodatkowo mamy też konkretną choć czasową procentową zniżkę na nasze  rezerwacje.

Jedyny minus w warunkach polskich to koniczność osiągniecia 25 000 USD obrotu by awansować do 2 poziomu programu. Dla małej i średniej firmy może nie być to proste, oznacza bowiem około 20-30 biletów w klasie ekonomicznej. Może być jednak dobrym motywatorem do zwiększenia lojalności tak by szybciej dążyć do realizacji tego celu. Nie jest to dobra wiadomość dla Emirates i LOT.

QR potwierdza że w ramach programu możemy też zebrać punkty przy podróży grupowej. Nasz wyjazd incentive z Qatar Airways pomoże nam osiągnąć wyższy status w programie Beyond Business.

Dodatkowe korzyści jeżeli zapiszesz się właśnie teraz

Qatar Airways kusi nas dodatkowymi benefitami jeżeli zapiszemy się w najbliższym czasie. Małe i średnie firmy mogą otrzymać bonus o wartości 3000 punktów czyli 30 USD przy rejestracji do 31 grudnia. Dodatkowo dla zapisujących się do 15 marca otrzymujemy możliwość rezerwacji biletów z kodem zniżkowym – co daje potencjalny upust aż do 12 %. Realnie w klasie ekonomicznej będzie ona niewielka , aczkolwiek zawsze zwiększająca korzyści z uczestnictwa.

Podsumowanie – Qatar Airways program dla małych i średnich firm

Dostajemy ciekawy produkt który generuje oszczędności na poziomie rozwiązań rynkowych tj. 1-3%. W przypadku Qatar Airways jest dodatkowo wyposażony w możliwe do osiągniecia dodatkowe twarde benefity. Jedynym wyzwaniem może być wyrobienie 25 tysięcy USD obrotu by cieszyć się zaletami 2 poziomu programu.

Szkoda iż Qatar Airways nie ma dodatkowego atutu jakim jest Dubaj dla Emirtates. Generując per se istotny ruch służbowy.

Pewną szansą może być wspomniana wyżej opcja zaliczenia podróży grupowych /incentive do tych w ramach programu. W tym układzie rzeczywiście małe i średnie firmy dostały by mocny motywator by tego rodzaju wyjazdy własnych pracowników organizować właśnie z linią operującą pod kodem QR. Musimy jednak dopilnować by obsługujący sprzedaż naszej grupy agent wpisał nasz numer programu przy każdym z emitowanych biletów.

Warto zapisać się programu , nie ma tu żadnych zobowiązań a potencjalne benefity są na poziomie przewyższającym średnią rynkową. Zobaczymy jak odpowiedzą konkurenci.

 

Andrzej Kawałek

Ekspert ds. podróży służbowych


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center