Program dla małych i średnich firm Qatar wchodzi do gry z dodatkową zniżką do 12 proc

Czy Qatar Airways wyznaczy nowy standard programów dla małych i średnich firm? Ile oszczędzimy? Warto zapisać się już dziś by sięgnąć po dodatkowe benefity.
Sygnalizowaliśmy już na łamach rosnące znaczenie małych i średnich firm w segmencie podróży służbowych. Mamy kolejną dobrą informacje, do liderów rynku LOT, KLM/AF i LH dołącza Qatar Airways. Jego program Beyond Business zdaje się czerpać z najlepszych rynkowych wzorców.
Filozofia programu dla małych i średnich firm Qatar Airways
Qatar Airways poszedł podobną do konkurentów drogą oferując prosty program punktowy. Punkty zbieramy za każdego dolara wydanego na taryfę lotnicza i dopłaty linii ( surcharge). 1 punkt to 1 wydany dolar. Wartość punktów jest podobnie jak w KLM/AF transparentnie wyliczalna.100 punktów to wartość 1 dolara którą możemy wydać na nagrody.
Jak łatwo wydedukować daje nam to bazową oszczędność na poziomie około 1 proc , dodatkowo jednak możemy tą wartości powiększyć wraz ze zwiększeniem obrotu. Uzyskujemy bowiem kolejne benefity, a do 31 marca nawet wymiernie tańsze bilety z kodem internetowym.
Program ma też podobnie jak w LOT 3 statusy, dołączając do kolejnych dostajemy konkretne twarde benefity(zaproszenia do loungów czy karty lojalnościowe) plus znane z Lot dla Firm multiplikowanie zbierania punktów x2 i x 3.
Jakie przewagi vs konkurencja
Wydaje się iż program zebrał to co najlepsze od konkurencji. Mamy więc transparentność w zakresie zbierania/wydawania punktów. Dynamiczne/częściowe wydawanie zgromadzonych środków – nie musimy mieć punktów na cały bilet czy inną nagrodę. Wreszcie konkretne przydatne nagrody wraz z awansem do 2 i 3 statusu programu. Dodatkowo mamy też konkretną choć czasową procentową zniżkę na nasze rezerwacje.
Jedyny minus w warunkach polskich to koniczność osiągniecia 25 000 USD obrotu by awansować do 2 poziomu programu. Dla małej i średniej firmy może nie być to proste, oznacza bowiem około 20-30 biletów w klasie ekonomicznej. Może być jednak dobrym motywatorem do zwiększenia lojalności tak by szybciej dążyć do realizacji tego celu. Nie jest to dobra wiadomość dla Emirates i LOT.
QR potwierdza że w ramach programu możemy też zebrać punkty przy podróży grupowej. Nasz wyjazd incentive z Qatar Airways pomoże nam osiągnąć wyższy status w programie Beyond Business.
Dodatkowe korzyści jeżeli zapiszesz się właśnie teraz
Qatar Airways kusi nas dodatkowymi benefitami jeżeli zapiszemy się w najbliższym czasie. Małe i średnie firmy mogą otrzymać bonus o wartości 3000 punktów czyli 30 USD przy rejestracji do 31 grudnia. Dodatkowo dla zapisujących się do 15 marca otrzymujemy możliwość rezerwacji biletów z kodem zniżkowym – co daje potencjalny upust aż do 12 %. Realnie w klasie ekonomicznej będzie ona niewielka , aczkolwiek zawsze zwiększająca korzyści z uczestnictwa.
Podsumowanie – Qatar Airways program dla małych i średnich firm
Dostajemy ciekawy produkt który generuje oszczędności na poziomie rozwiązań rynkowych tj. 1-3%. W przypadku Qatar Airways jest dodatkowo wyposażony w możliwe do osiągniecia dodatkowe twarde benefity. Jedynym wyzwaniem może być wyrobienie 25 tysięcy USD obrotu by cieszyć się zaletami 2 poziomu programu.
Szkoda iż Qatar Airways nie ma dodatkowego atutu jakim jest Dubaj dla Emirtates. Generując per se istotny ruch służbowy.
Pewną szansą może być wspomniana wyżej opcja zaliczenia podróży grupowych /incentive do tych w ramach programu. W tym układzie rzeczywiście małe i średnie firmy dostały by mocny motywator by tego rodzaju wyjazdy własnych pracowników organizować właśnie z linią operującą pod kodem QR. Musimy jednak dopilnować by obsługujący sprzedaż naszej grupy agent wpisał nasz numer programu przy każdym z emitowanych biletów.
Warto zapisać się programu , nie ma tu żadnych zobowiązań a potencjalne benefity są na poziomie przewyższającym średnią rynkową. Zobaczymy jak odpowiedzą konkurenci.
POWIĄZANE WPISY
15 czerwca 2026
TravelData: średnie ceny wycieczek na lato 2026 poszły w górę
W ubiegłym tygodniu średnia cena wycieczek z wylotami pomiędzy 3 i 9 sierpnia 2026…
0 Komentarzy2 Minuty
12 czerwca 2026
LOOP promuje luksusowe podróże
Agencja Lobster zorganizowała warsztaty Luxury LOOP Warsaw 2026 dla polskich biur podróży…
0 Komentarzy2 Minuty
12 czerwca 2026
Coraz więcej Polaków odwiedza Węgry
Agencja Aviareps zorganizowała w Warszawie warsztaty dla agentów i biur podróży, którzy…
0 Komentarzy1 Minuty
11 czerwca 2026
Warsztaty Meet Wyspy Kanaryjskie gościły w trzech polskich miastach
Agencja Latam de Luxe zorganizowała w trzech polskich miastach warsztaty Meet Wyspy…
0 Komentarzy2 Minuty
10 czerwca 2026
Kiwi.com: AI coraz częściej wsparciem w sytuacjach awaryjnych podczas podróży
Czterech na pięciu europejskich podróżnych chce korzystać ze sztucznej inteligencji przy…
0 Komentarzy3 Minuty
10 czerwca 2026
eSky.pl: doświadczenia odgrywają coraz większą rolę podczas rodzinnych wakacji
Doświadczenia i wspólny czas stają się kluczowym elementem rodzinnych wakacji Polaków. W…
0 Komentarzy3 Minuty
10 czerwca 2026
Travel Advance przedstawia touroperatorów z Nepalu i Sri Lanki
Travel Advance na spotkaniach dla polskich biur podróży w Poznaniu i Warszawie…
0 Komentarzy2 Minuty
8 czerwca 2026
TravelData: średnie ceny wycieczek na lato 2026 spadają, ale pozostają wyższe niż rok temu
W ubiegłym tygodniu średnia cena wycieczek z wylotami pomiędzy 3 i 9 sierpnia 2026 spadła…
0 Komentarzy3 Minuty
8 czerwca 2026
Media Expert i eSky łączą siły. Rusza nowa platforma do rezerwacji wyjazdów
Media Expert i eSky łączą siły, uruchamiając wspólną platformę podroze.mediaexpert.pl.…
0 Komentarzy2 Minuty











[…] LOT ma też inne ciekawe aktywa którymi mógłby się podzielić. Budując przy okazji dla siebie dużą wartość dodaną. Program LOT dla Firm wymaga lekkiego odświeżenia. Nie jest jednak daleko w tyle zarówno w stosunku do europejskich jak i globalnych konkurentów ( Qatar). […]
[…] Program dla małych i średnich firm Qatar wchodzi do gry z dodatkową zniżką do 12 proc […]