Prezes Fundacji GPW będzie wiceprezesem POT

Nowa kandydatka na wiceprezesa POT
Anna Salamończyk-Mochel/fot. facebook Fundacji GPW

Konkurs na stanowisko wiceprezesa, prezes Robert Andrzejczyk ogłosił 30 czerwca. Komisja konkursowa spośród kandydatów wybrała trzy osoby, które zarekomendowała prezesowi. Według nieoficjalnych wiadomości, prezes przedstawi jutro do zaopiniowania Radzie POT, Annę Salamończyk- Mochel, dotychczasową prezes zarządu Fundacji Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Pozostałe dwie osoby wskazane przez Komisję, to Tomasz Mlącki menadżer w DMC Poland, poprzednio pracujący m.in. w Almaturze, Delta Tours i Mazurkasie oraz Beata Sobańska, szefowa biura podróży Topowe Wakacje z Warszawy.
Przypomnijmy, że opinia Rady Pot jest tylko formalnością. Ostatnio Rada negatywnie zaopiniowała kandydaturę Arkadiusza Oponia, mimo to objął stanowisko wiceprezesa POT.

Nie wiemy czym przekonała Komisję zwyciężczyni konkursu. W przeszłości była członkiem zarządu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, która pełni funkcję Narodowej Agencji Programu Erasmus+, dyrektorem biura ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina, wcześniej szefową jego biura poselskiego, w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie była pełnomocnikiem rektora Jarosława Gowina ds. Personalnych. Anna Salamończyk-Mochel jest absolwentką filologii romańskiej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Pracowała przy projektach unijnych jako specjalistka ds. rekrutacji, ewaluacji i monitoringu. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Public Relations, specjalizuje się w marketingu politycznym. Nie udało nam się znaleźć związków kandydatki z turystyką lub promocją turystyczną.

Fundacja GPW, której jest prezesem Anna Salamończyk-Mochel, odpowiada za edukację finansową, m.in za program Szkoła Giełdowa (w tym roku obchodzący 20 lecie).

POT z wiceprezesem bez rekomendacji rady. Wkrótce rozstrzygnięcie kolejnego konkursu

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center