POT z wiceprezesem bez rekomendacji rady. Wkrótce rozstrzygnięcie kolejnego konkursu

Arkadiusz Opoń, wiceprezes POT
Arkadiusz Opoń, wiceprezes POT / fot. materiały prasowe

Arkadiusz Opoń, wyłoniony w konkursie na wiceprezesa i negatywnie zaopiniowany przez Radę POT w maju, oficjalnie objął stanowisko. Wkrótce Polska Organizacja Turystyczna zyska kolejnego wiceprezesa. Kandydat, którego nazwiska jeszcze nie znamy, ma być przedstawiony na posiedzeniu rady 17 lipca.

Jeszcze w maju rozstrzygnięto konkurs na wiceprezesa POT – wygrał go Arkadiusz Opoń, samorządowiec z Podkarpacia. Każdy kandydat do zarządu organizacji jest przedstawiany na posiedzeniu Rady POT. Ta głosuje nad udzieleniem mu rekomendacji.

Opinia rady POT nie jest wiążąca

„Opoń nie przekonał członków rady, że jest odpowiednią osobą na to stanowisko. Głosowanie było tajne, więc członkowie rady nie przedstawiają uzasadnienia swoich decyzji” – informuje Andrzej Kindler, przewodniczący Rady POT.

Jak dowiadujemy się nieoficjalnie od jednego z członków rady, zastrzeżenia budziło merytoryczne przygotowanie kandydata do rozmowy. Miał on przyznać otwarcie, że nie ma pojęcia o projekcie, za który będzie odpowiadał w POT oraz o strukturach promocji turystyki w Polsce, ale „szybko się uczy”.

Opinia rady nie jest dla prezesa POT wiążąca. Arkadiusz Opoń widnieje już oficjalnie na stronie POT jako wiceprezes. Dla przewodniczącego Rady POT wiadomość ta była zaskoczeniem.

Będzie jeszcze jeden wiceprezes

Jednocześnie POT przeprowadza kolejny konkurs na stanowisko wiceprezesa. Kolejny kandydat ma być wyłoniony wkrótce i przedstawiony radzie POT na piątkowym posiedzeniu 17 lipca.

Arkadiusz Opoń to działacz samorządowy z Podkarpacia. Jak dowiadujemy się ze strony POT:

„Przez ostanie lata pełnił funkcję wicedyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim, gdzie bezpośrednio nadzorował procesy związane z legalizacją pobytu obcokrajowców w naszym kraju oraz sprawował opiekę nad projektami Funduszu Azylu Migracji i Integracji dla cudzoziemców. Wcześniej pracował w Podkarpackim Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie w Kancelarii Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz w Departamencie Wdrażania Projektów Infrastrukturalnych RPO. Posiada również doświadczenie w zarządzaniu lokalnymi serwisami internetowymi. W latach 2010-2014 był radnym miasta Krosna.

Arkadiusz Opoń jest absolwentem Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie na kierunku stosunki międzynarodowe. Ukończył również studia podyplomowe na Uniwersytecie Rzeszowskim z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi oraz studia podyplomowe w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie z zakresu Administracji Publicznej.”