Poznań za pół ceny – tym razem wirtualnie

Edycja wirtualna akcji Poznań za pół ceny
Poznań za pół ceny

13. edycja akcji „Poznań za pół ceny”, projektu w ramach którego od dwunastu lat sprzedawano nawet 100 tysięcy usług turystycznych za pół ceny w ciągu dwóch dni, odbędzie się pomimo ograniczeń w dniach od 2 do 10 maja.

Głównym celem akcji będzie wspieranie poznańskiej turystyki w dobie pandemii COVID-19.

Jan Mazurczak, prezes zarządu PLOT, powiedział: „Utrzymujemy dwa filary akcji czyli unikalny program turystyczny i doskonałą jakość poznańskich usług turystycznych w okazyjnej cenie, ale przenosimy te filary w nowy wymiar .”

Program turystyczny trafi do Internetu i znajdą się w nim wirtualne spacery po mieście z przewodnikami, a także zwiedzania on-line poznańskich wystaw i muzeów.

Również w Internecie będzie można kupić usługi turystyczne w atrakcyjnej cenie w postaci voucherów do wykorzystania w przyszłości. W ten sposób można zaplanować weekend w Poznaniu i okolicach, wybierając hotel, obiad w świetnej restauracji czy Poznańską Kartę Turystyczną i wykorzystać w przyszłości.

Jan Mazurczak dodał: „To nie tylko szansa na zaplanowanie weekendu w Poznaniu z atrakcyjnymi zniżkami, ale i realne wsparcie dla poznańskiej branży turystycznej.”

Na razie trwa nabór partnerów z Poznania i okolic. Udział w akcji wziąć mogą przedsiębiorcy oferujący vouchery na produkty i usługi turystyczne, a także instytucje oraz organizacje, chcące zaprezentować swoją ofertę on-line.

Wojciech Mania, koordynator akcji „Poznań za pół ceny”, podkreślił: „Ze względu na szczególne okoliczności zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z zespołem organizacyjnym „Poznania za pół ceny”. Kontakty dostępne są na stronie www.poznanzapolceny.pl i na Facebooku akcji (@polceny). Podchodzimy do każdej oferty indywidualnie i staramy się doradzić, jak ją najlepiej przygotować.”

www.poznanzapolceny.pl i na facebook.com/polceny.

Poznań aktywnie promuje się w sieci, uczestniczy m.in. we wspólnej akcji 4 metropolitalnych organizacji turystycznych w Gdańsku, Warszawie, Poznaniu i Łodzi.