Cztery miasta – wspólne hasło: #CityWillWait

#Wewillwait
4 miasta – 1 hasło

#CityWillWait to wspólne hasło, pod którym cztery metropolitalne organizacje turystyczne w Gdańsku, Warszawie, Poznaniu i Łodzi prowadzą aktywne działania związane z przeciwstawianiem się negatywnym skutkom kryzysu wywołanego przez obecną pandemię koronawirusa.

Działania pod hasłem #CityWillWait koncentrują się na promocji miast w sferze on-line.
Cztery organizacje turystyczne działające w największych miastach (Gdańsk, Warszawa, Poznań, Łódź) podjęły wspólne działania mające na celu przeciwdziałanie skutkom postępującego kryzysu.

Jednym z przedsięwzięć jest wspólna kampania czterech miast, która jest realizowana poprzez kanały on-line organizacji turystycznych (social media i portale turystyczne) oraz podmiotów członkowskich organizacji.

Założeniem działań kampanijnych jest podtrzymanie zainteresowania podróżami wśród odbiorców stron i fanpage’y oraz zaproszenie ich do Gdańska, Łodzi, Poznania i Warszawy po zniesieniu obowiązujących obecnie ograniczeń w podróżowaniu.

W akcji promowane są przede wszystkim produkty turystyczne i atrakcje zrzeszone w miejskich lokalnych organizacjach turystycznych, takie jak: muzea, instytucje kultury, hotele i obiekty noclegowe, parki rozrywki, centra handlowe, galerie sztuki czy wydarzenia. Nie zabrakło jednak także zachęt do odkrywania miast online za pomocą wirtualnych spacerów, panoram, gier miejskich.

Akcja rozpoczęła w połowie marca Gdańska Organizacja Turystyczna pod hasłem #GdanskWillWait. Inicjatywa i hasło zostały następnie rozszerzone na kolejne miasta. Tym samym do kampanii przystąpiły organizacje w Warszawie, Poznaniu i Łodzi. Do tej pory cztery miasta opublikowały w jej ramach 56 postów postów na Facebooku i Instagramie, które dotarły do 700 tysięcy odbiorców.

Łukasz Wysocki, prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej, powiedział: „Bardzo cieszymy się, że tak wielu turystów odwiedza każdego roku Gdańsk i inne polskie miasta. Jednak zawsze ich zdrowie i bezpieczeństwo są dla nas najważniejsze. Dlatego Gdańska Organizacja Turystyczna zainicjowała akcję #CityWillWait”. Chcemy, aby goście chętnie nas odwiedzali, ale dopiero wówczas, kiedy obecna sytuacja się uspokoi i wszyscy znów będziemy bezpieczni. Gdańsk może poczekać jeszcze trochę na turystów. W końcu ma ponad 1000 lat.”

Barbara Tutak, prezes Warszawskiej Organizacji Turystyczne, dodała: „Jako miejskie LOTy współpracujemy ze sobą już od dłuższego czasu, ale po raz pierwszy zjednoczyliśmy siły tak mocno. To, co najważniejsze w tej akcji, to wsparcie, jakie sobie wzajemnie dajemy, ale też akt solidarności z każdym, kto znalazł się w tej sytuacji. Warszawa jako miasto na przełomie lat przeszła już niejedno i chcieliśmy naszym przekazem przypomnieć o jej magicznej sile odradzania się i dodać motywacji do działania pozostałym.

Kampania #CityWillWait jest formułą otwartą, co oznacza, że w każdej chwili działania mogą zostać poszerzone o kolejne polskie miasta. Właśnie dołącza do niej miasto Lublin, a współudział zadeklarował także Toruń.

O sile przekazu może również stanowić fakt, że cztery organizacje turystyczne zrzeszają w sumie około 500 podmiotów działających w branży turystycznej.

Tomasz Koralewski, prezes Łódzkiej Organizacji Turystycznej, podkreślił: “Chcielibyśmy pokazać, że w momencie, gdy z powodu koronawirusa nie możemy Gości zaprosić na realne zwiedzanie, to jednak będziemy cierpliwie czekać. Łódź jako miasto ma już prawie 600 lat, z czego blisko 200 lat przypada na czas intensywnego rozwoju miasta przemysłowego, co stanowi dzisiaj nasz wyróżnik i powód do dumy. Jak tylko kryzys się skończy, turyści ponownie będą w naszych miastach bardzo mile widziani .”

Z kolei Jan Mazurczak, prezes Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, skomentował: “Kluczem akcji jest współpraca, zarówno lokalnie, z branżą turystyczną, która przeżywa kryzys, ale także z innymi miastami. #WeWillWait to jednak nie tylko kampania wizerunkowa, ale także pretekst do wymiany doświadczeń i zainicjowania wspólnych działań w przyszłości. To wreszcie sposób w jaki komunikujemy dziś nowe terminy przekładanych konferencji i kongresów, co jest dobrze odbierane przez organizatorów i uczestników, bo w tym trudnym czasie daje nadzieję na powrót do czerpania radości ze spotkań.”

Więcej szczegółów na stronach prowadzonych przez poszczególne organizacje turystyczne:
www.visitgdansk.com

www.wot.waw.pl

www.poznan.travel

www.lodz.travel