Port Lotniczy Wrocław startuje z serią podcastów – „No to lecimy!”

Port Lotniczy Wrocław 2-kopia
fot. materiały prasowe

Port Lotniczy Wrocław wprowadza serię podcastów zatytułowaną „No to lecimy!”. Na platformach takich jak YouTube, Spotify i Apple Podcasts będą się pojawiać rozmowy z ekspertami, influencerami, a także osobami, które od kulis znają branżę lotniczą.

Celem podcastu “No to lecimy!” jest ukazanie różnorodnych aspektów latania oraz zainspirowania do odkrywania nowych miejsc. W ramach programu, słuchacze dowiedzą się, jak skutecznie przygotować się do podróży, otrzymają informacje na temat miejsc do których można polecieć z Wrocławia oraz poznają kulisy funkcjonowania lotniska. Ponadto, przewidziane są rozmowy z ekspertami z branży lotniczej. Podcasty prowadzi Agnieszka Kapłon-Kulig, dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Jej rozmówcami będą eksperci i osoby z branży lotniczej, a także podróżniczki i podróżnicy czy influencerzy.

„Pomysł podcastu poświęconego podróżom wpisuje się w tożsamość lotniska. Komunikacja z naszymi pasażerami jest dla nas bardzo ważna, zależy nam na tym, by docierać do nich różnymi kanałami. Dziś nie wystarczają standardowe narzędzia takie jak strona internetowa czy też media społecznościowe. Nasi odbiorcy już od dawna chętnie korzystają z lotniskowego chatbota, chatu GPT, a podcasty dostarczą dodatkowej wiedzy i mamy nadzieję, że również rozrywki wysokich lotów” – mówi Bartosz Wiśniewski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Wrocław.

„Podróżowanie to wolność”

Pierwszy odcinek to zapowiedź tego, co czeka na słuchaczy podcastu − mowa bowiem o podróżach. Gościem jest psycholożka Karolina Tuchalska-Siermińska w mediach społecznościowych znana jako „odnova.psycholog”.

Nowy rok to czas postanowień. Jednym z nich może być chęć odkrywania nowych miejsc, a inauguracyjny odcinek „No to lecimy!” wyjaśnia, jak się do tego zabrać. Słuchacze podcastu dowiedzą się, jakie korzyści przynoszą zagraniczne wyjazdy oraz jak przełamać swoje obawy przed pierwszym wypadem w nieznane. Psycholożka opowiada, co powstrzymuje nas od podróżowania i wyjaśnia, dlaczego sama chęć to czasem za mało.

Podcast Portu Lotniczego Wrocław będzie publikowany na oficjalnych kanałach lotniska co dwa tygodnie. Gościem kolejnego odcinka „No to lecimy!” będzie Klaudia Fałat. To autorka książek i przewodników poświęconych stolicy Francji. Fałat przybliży słuchaczom tajemnice Paryża i innych zakamarków kraju romantyzmu i wina. Odcinek z udziałem obserwowanej przez 41 tys. użytkowników instagrama influencerki i nauczycielki języka francuskiego pojawi się na profilu Portu Lotniczego Wrocław w środę, 31 stycznia.

Port Lotniczy Wrocław: blisko 3,9 mln pasażerów w 2023 roku