Polinezyjskie noce w sercu Parków Rozrywki w Dubaju

Leniwa rzeka w hotelu Lapita/fot. AG

Hotel Lapita Dubai Parks and Resorts, Autograph Collection, to na razie jedyny hotel należący do kompleksu. Jago wielkim atutem jest położenie, kilka kroków od wejścia na tereny parkowe.

Z hotelu na teren kompleksu, na promenadę wchodzimy przez bramę. Stąd możemy dojść w kilka minut do każdego z czterech parków rozrywki.
Sam hotel Lapita jest idealnym obiektem dla rodzin z dziećmi a należy do sieci Marriott International.

Do dyspozycji gości są 504 pokoje (wśród nich pokoje rodzinne), w tym 60 apartamentów. Pokoje urządzone są w stylu polinezyjskim, w zdobnictwie użyto dużo drewna i kamienia, zaś wśród kolorów dominują barwy ciepłe i jasne. Wszystkie pokoje mają balkony wychodzące na teren zielony hotelu lub na parki rozrywki oddzielone wodą od hotelu.

Goście po zarejestrowaniu się w recepcji, rozwożeni są do swoich pokoi meleksami. To raczej grzeczność ze strony gospodarzy, bo odległości są tutaj nieduże – od najdalej położonego domku do głównej restauracji i recepcji dojdziemy w trzy minuty.

fot. AG

Do dyspozycji gości są cztery restauracje i bary, w tym jeden lokal położony nad basenem. To centrum spotkaniowe gości hotelowych w ciepłe wieczory a także miejsce pokazów barmańskich.
Goście mogą równi skorzystać z oferty miejscowego SPA z 11 pokojami zabiegowymi oraz sali fitness.

fot. AG

Jeśli akurat nie bawimy się w parkach rozrywki – a większość gości właśnie w tym celu tutaj przyjeżdża – możemy poleniuchować nad basenami lub razem z dziećmi popływać w sztucznej leniwej rzece. Wszystko to otoczone jest soczyście zieloną roślinnością.

fot. AG

Dla potrzeb gości biznesowych i wydarzeń hotel posiada 11 sal. Najmniejsza z nich może pomieścić 10 osób, największa sala balowa – tysiąc gości.

Nie ma lepszego miejsca noclegowego, jeśli chcemy korzystać z atrakcji Parków Rozrywki w Dubaju. Nawet kiedy (w tym roku) zostanie otwarty Hotel Legoland, będzie on miał inny, bardziej rodzinny i młodzieżowy charakter. Lapita nadaje się zarówno na wypoczynek rodzinny, jak i spotkanie biznesowe, wyjazd integracyjny. Jedynym mankamentem jest że hotel nie współpracuje bezpośrednio z biurami podróży, trzeba korzystać z pośrednictwa miejscowego DMC.

Najlepsze połączenia (obecnie cztery w tygodniu) z Dubajem zapewniają linie Emirates (lot trwa 5,5 godziny).
Przedstawicielem Parków Rozrywki w Dubaju w Polsce jest firma Polhotrep.

www.dubaiparksandrestorts.com

fot. AG
fot. AG
fot. AG
fot. AG

Parki Rozrywki w Dubaju będą przebojem dla polskich turystów

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center