Kawałek zielonej dżungli w centrum Dubaju

fot. AG

Szklany budynek Green Planet w dzielnicy Jumeirah w Dubaju nie zdradza – poza nazwą – co nas czeka w środku. A w środku kilka pięter namiastki tropikalnej dżungli. Za ok. 100 zł przenosimy się na godzinę z pustynnego emiratu w tropiki.

Winda wywozi gości na najwyższą kondygnację, skąd nieśpiesznie schodzimy spiralną pochylnią okrążającą kilkupiętrowej wysokości sztuczne drzewo. Choć samo jest sztuczne, pozwala rosnąć przy sobie najprawdziwszym roślinom wijącym się wokół niego na całej długości. Wśród tej zieleni, w powietrzu o wilgotności 70 proc. i temperaturze ok. 27 stopni Celsjusza fruwają i skaczą ptaki i zwierzęta, które czują się tutaj jak w domu.

fot. AG

I prawdopodobnie dla tych właśnie mieszkańców Green Planet przychodzi tutaj większość gości, a na pewno najmłodsi. Bo imponująca liczba ponad trzech tysięcy gatunków roślin rosnących tu nie jest dla zwiedzających najważniejsza. Rośliny tworzą klimat, tło dla ptaków i zwierzątek. Zieleń i szum wodospadu działają na wyobraźnię. A że część żyjących tutaj „gospodarzy” jest oswojona z obecnością ludzi, co krok ktoś pozuje z kolorowym ptakiem, małpką. Możemy też dotkną węża trzymanego na rękach przez jedną z pracownic.

fot. AG

I to bliskie obcowanie z przyrodą, możliwość dotknięcia jej jest bezcenna. W takich miejscach, jak Green Planet, powinny odbywać się lekcje niektórych przedmiotów szkolnych. Nie wyjeżdżając do tropików dzieci poznają je lepiej niż z filmów. Dorośli zresztą też dobrze się tutaj bawią. A że Green Planet położona jest mniej więcej w połowie między plażą a Burj Khalifa (od obu miejsc jest nieco ponad 3 km), więc warto tutaj wpaść „po drodze”.

Bilet wstępu kosztuje ok 100 zł dla dorosłych, ok. 75 zł dla dzieci

Najlepsze połączenia (obecnie cztery w tygodniu) z Dubajem zapewniają linie Emirates (lot trwa 5,5 godziny).
Przedstawicielem Parków Rozrywki w Dubaju w Polsce jest firma Polhotrep.

www.thegreenplanetdubai.com/en

fot. AG
fot. AG
fot. AG
fot. AG
fot. AG
fot. AG
fot. AG

Polinezyjskie noce w sercu Parków Rozrywki w Dubaju