Legoland Hotel w Parkach Rozrywki w Dubaju wkrótce będzie otwarty

Widok na Legoland Hotel/fot. AG

Legoland Hotel może pochwalić się wyjątkowym położeniem – wprost z hotelu wychodzić się będzie do dwóch parków tematycznych na terenie kompleksu Parków Rozrywki w Dubaju: LEGOLAND® Dubai and LEGOLAND® Water Park. Niewiele dalej jest do pozostałych parków.

Otwarcie hotelu opóźniła pandemia, ale w tym roku z pewnością nastąpi.
I to jest bardzo dobra wiadomość dla wszystkich biur planujących wysyłać klientów Parków Rozrywki w Dubaju. Tak blisko parków bowiem był do tej pory położony tylko jeden hotel – Hotel Lapita Dubai Parks and Resorts, Autograph Collection.

Legoland Hotel, jak przystało na obiekt usytuowany tuż przy Legolandzie, został zbudowany i wyposażony z myślą o rodzinach z dziećmi w wieku 2 – 12 lat.

Do dyspozycji gości jest 191 pokojów tematycznych, 41 tzw. w pełni tematyczne oraz 15 pokojów typu suites.
Wszystkie pokoje mogą pomieścić maksymalnie 5 osób (w tym 3 dorosłych) a wszystkie suites – 8 osób ( w tym 4 dorosłych).
Pokoje tematyczne są udekorowane zgodnie ze swoją nazwą. Jest pięć tematów do wyboru: Piraci, Przyjaciele, Przygody, Ninja i Królestwo. W pokojach w pełni tematycznych, do nazwy nawiązują nie tylko wystrój, ale i gadżety, a także komplety kloców Lego do dyspozycji mieszkańców.

Pokój Przyjacielski/fot. archiwum Legoland Hotel

Zaletą nie do przecenienia, jest fakt, że w każdym pokoju dla dzieci przewidziano wydzieloną strefę spania oraz duże łóżko dla rodziców.

W restauracjach wystrój oczywiście nawiązuje do nazwy hotelu. Dania będą przyjazne dzieciom. W hotelu będą działały dwie restauracje: duża rodzinna ora mniejsza lounge. Do dyspozycji gości będzie również basen zewnętrzny, sklep, strefa relaksu z dziećmi z zamkiem i statkiem piratów z klocków Lego.

Pokój Królewski/fot. archiwum Legoland Hotel

Legoland Hotel będzie mógł organizować konferencje i spotkania. Na ich potrzeby są tutaj dwie sale – jedna na 144, druga na 90 osób.
Dla najmłodszych gości organizowane będą warsztaty edukacyjne z wykorzystaniem oczywiście klocków wiadomej firmy.

Jak na hotele o takiej, a nie innej nazwie, wszechobecne są tutaj klocki Lego – 4,5 mln klocków, z których zbudowano 2146 figur zdobiących hotelowe wnętrza.
Już niedługo to wszystko będzie można zobaczyć na własne oczy.

Najlepsze połączenia (obecnie cztery w tygodniu) z Dubajem zapewniają linie Emirates (lot trwa 5,5 godziny).

Przedstawicielem Parków Rozrywki w Dubaju w Polsce jest firma Polhotrep.

www.dubaiparksandrestorts.com

Polinezyjskie noce w sercu Parków Rozrywki w Dubaju