Pamiątki z Poznania kupisz w internecie

PLOT uruchomił internetową sprzedaż pamiątek z Poznania
Poznańskie pamiątki można tez kupić w internecie/fot. archiwum PLOT

Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna rozpoczęła sprzedaż własnych pamiątek w Internecie. W ten sposób można kupić m.in. skarpetki z motywem koziołków i maseczki w rogale świętomarcińskie.

Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna (PLOT) od kilku lat tworzy serię własnych pamiątek wysokiej jakości. Projektowanych i produkowanych w Polsce gadżety szybko zdobyły serca turystów i poznaniaków. Do tej pory słynne skarpetki w koziołki czy maseczki w rogale świętomarcińskie można było kupić tylko w prowadzonych przez PLOT punktach informacji turystycznej przy poznańskim Starym Rynku i na Dworcu Głównym PKP. Od dziś trafiają do sprzedaży także w Internecie.

Jan Mazurczak, prezes zarządu PLOT, powiedział: „Decyzja o przyspieszeniu otwarcia sprzedaży przez Internet to odpowiedź na liczne pytania o nasze produkty, napływające z kraju i zagranicy. To również poszukiwanie bezpiecznych kanałów sprzedaży w okresie pandemii COVID-19.”

Sprzedaż ruszyła przez mający swe korzenie w Poznaniu serwis aukcyjny Allegro. Pamiątki są także dostępne w serwisie OLX. Jednocześnie trwają prace nad sklepem internetowym Poznan.travel.

W sprzedaży on-line pojawiają się w pierwszej kolejności produkty tworzone specjalnie dla PLOT i do tej pory dostępne wyłącznie w punktach informacji turystycznej, w tym wyjątkowa seria skarpetek i maseczek chroniących usta i nos. Dostępne są także gry dla dzieci z poznańskimi atrakcjami turystycznymi w roli głównej. Oferta internetowa pamiątek z Poznania i okolic będzie sukcesywnie wzbogacana.

PLOT koproducentem filmu. Prapremiera „Tarapatów 2” w Poznaniu