PLOT koproducentem filmu. Prapremiera „Tarapatów 2” w Poznaniu

PLOT była kooproducentem filmy Tarapaty2
Scena kręcona w Muzeum Narodowym w Poznaniu/fot. Łukasz Bąk/PLOT

W sobotę 19 września odbyła się w Poznaniu prapremiera filmu familijnego „Tarapaty 2”. To pierwszy publiczny pokaz filmu w Polsce, którego akcja rozgrywa się w czasie wakacji w Poznaniu i okolicach. Koproducentem filmu jest Poznańska Lokalna Organizacji Turystyczna.

Tarapaty 2” to kontynuacja hitu polskiego kina familijnego z 2017 r. Kiedy z Muzeum Narodowego w Poznaniu znika perła kolekcji – „Plaża w Pourville” Claude’a Moneta, a o kradzież zostaje fałszywie oskarżona ciotka Julki – dzieci muszą odnaleźć obraz i odkryć tożsamość prawdziwego złodzieja. Zgrany duet rozpoczyna śledztwo, ale na horyzoncie pojawia się Felka, zwariowana 12-latka, a razem z nią kłopoty. Opowieść o zazdrości i zaufaniu przeplata się z rozwiązywaniem zagadki kryminalnej.

Marta Karwowska, reżyser filmu, powiedziała: „Marzył nam się prawdziwy wakacyjny film: z lasem, jeziorem i słońcem. Historia poznańskiej kradzieży była do tego dobrym punktem wyjścia. Poznań z okolicami miał obie te rzeczy, super plenery i ciekawą historię.”

W filmie pojawiają się więc także Stara Rzeźnia, Puszczykowo, otoczone Wielkopolskim Parkiem Narodowym, Muzeum Przyrody, komisariat policji oraz oczywiście Muzeum Narodowe.

Poznańska premiera, która odbyła się w sobotę o godzinie 17:00 w kinie Helios (w Centrum Handlowym Posnania przy ul. Pleszewskiej) to pierwszy publiczny pokaz filmu w Polsce Z tej okazji odbyły się w sobotę dodatkowe wydarzenia:

• 11:00 – spotkanie autorskie wokół książki „Klątwa Lucyny czyli Tarapaty 2″, w którym udział wezmą autorki Marta Karwowska i Katarzyna Rygiel oraz aktorzy grający w filmie “Tarapaty 2” role Julki (Pola Król), Feli (Mia Goti) oraz Olka (Kuba Janota-Bzowski). Rozmowę poprowadzi Natalia Szenrok- Brożyńska. Spotkanie odbyło się na dużej scenie w DS Hanka w ramach Poznańskiego Festiwalu Kryminału Granda.

• 14:00 – specjalny, filmowy przejazd BimbaBusa śladami „Tarapatów 2”. Przewodnik w swojej opowieści uwypuklił akcenty filmowe obecne na trasie, a turystom na pokładzie towarzyszyli twórcy.

• 17:00 – premiera filmu „Tarapaty 2” w kinie Helios w Galerii Posnania. Przed seansem odbyła się krótka rozmowa z twórcami. W spotkaniu udział wzieli: Joanna Szczepkowska, Marta Malikowska, Pola Król, Mia Goti, Kuba Janota-Bzowski, Marta Karwowska – reżyserka i scenarzystka Agnieszka Dziedzic – producentka.

Premiera Tarapatów2 w najbliższą sobotę
Od lewej: Joanna Szczepkowska, Tomasz Ziętek/fot. Łukasz Bąk/PLOT

Jan Mazurczak, prezes zarządu Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, która jest koproducentem filmu, skomentował: „Film jest o wakacjach w Poznaniu, co daje nam ogromne możliwości wykorzystywania go w kampaniach promocyjnych, dlatego od początku podeszliśmy do tego projektu z ogromnym entuzjazmem.”

W punkcie Informacji Turystycznej PLOT na Starym Rynku 59/60 można kupić w promocyjnej cenie książkę dla dzieci „Klątwa Lucyny”, napisaną na podstawie scenariusza do filmu, a także otrzymać bezpłatną kolorowankę z rebusami nawiązującą do filmu.

Jeszcze we wrześniu uruchomiona zostanie ścieżkę zwiedzania śladami bohaterów filmu w postaci broszury z mapką oraz aplikacji na telefony. Muzeum Narodowe w Poznaniu, w którym znajduje się obraz „Plaża w Pourville” Claude’a Moneta planuje specjalne lekcje i warsztaty, nawiązujące do treści filmu.

Z okazji poznańskiej premiery powstał także pakiet turystyczny, umożliwiający zwiedzanie Poznania szlakiem filmu, dający wstęp na poznańską premierę w kinie a także nocleg w hotelu, w którym mieszkali aktorzy i twórcy filmu. Pakiet jest adresowany szczególnie do rodzin. Można za niego zapłacić Polskim Bonem Turystycznym.

PLOT koproducentem filmu „Tarapaty 2”. Organizacja turystyczna w nowej roli

 

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center