PLOT koproducentem filmu „Tarapaty 2”. Organizacja turystyczna w nowej roli

Poznań Tarapaty 2 koprodukcja PLOT
kadr z filmu “Tarapaty 2” / fot. Hubert Komerski

Pojawił się zwiastun nowego polskiego filmu familijnego, którego koproducentem jest Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna. Akcja „Tarapatów 2” dzieje się oczywiście w Poznaniu, a produkcja ma przyczynić się do promocji miasta. Być może będzie też źródłem dochodów dla PLOT.

„Tarapaty 2” to kontynuacja hitu polskiego kina familijnego wieku, a na ekrany ma trafić jesienią. Można już obejrzeć zwiastun filmu, do wyprodukowania którego dołożyła się PLOT. Intryga filmu osnuta jest na kradzieży „Plaży w Pourville” Claude’a Moneta, perły kolekcji Muzeum Narodowego w Poznaniu.

Pierwszy film finansowany przez LOT

„Film jest o wakacjach w Poznaniu, co daje nam ogromne możliwości wykorzystywania go w kampaniach promocyjnych. Razem z dystrybutorem planujemy wypromować lekcje muzealne i wakacje w mieście, kadry z miejscami w Poznaniu będą też wykorzystywane w różnych planowanych przez nas działaniach marketingowych” – mówi Jan Mazurczak, prezes PLOT.

Podkreśla, że jest to pierwsza w Polsce produkcja filmowa, do powstania której finansowo dołożyła się lokalna organizacja turystyczna. Będzie ona miała również udział w zyskach z dystrybucji filmu.

Nowe źródło dochodów?

„Sondujemy, czy na produkcji filmów da się zarobić. Być może organizacje turystyczne mogą podejść w inny sposób do pozyskiwania środków na działalność. Oczywiście nie tworzymy jeszcze „film comission”, ale badamy temat. Liczymy na to, że sequel powtórzy sukces pierwszej części filmu, którą na wszystkich platformach obejrzało ponad 300 tys. widzów. Szacujemy, że drugą część obejrzy pół miliona osób” – mówi Jan Mazurczak.

Twórcy filmu liczą również na to, że obecne trudne czasy to dobra pora na dostarczenie widzom lekkich, wakacyjnych i familijne treści.

Lekka rozrywka na ciężkie czasy

„Wszyscy tęsknimy za latem, słońcem i tym, żeby było normalnie. Brakuje nam analogowego kontaktu z przyjaciółmi i bliskimi, chcemy się spotykać, rozmawiać i wygłupiać. W „Tarapatach 2” będzie można podejrzeć wakacyjne i w gruncie rzeczy beztroskie życie trójki trzynastolatków, może to osłodzi chociaż odrobinę czekanie na powrót do zwyczajności” – mówi Marta Karwowska, reżyserka i scenarzystka filmu.

„Tarapaty 2” zostały sfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Koproducentami są, oprócz PLOT: Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy, Podkarpacka Komisja Filmowa, Piramida Film, DI Factory, Next Film, i Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy.

Budżet filmy wynosi 4,58 mln złotych.

Marzena Markowska

Redaktorka Naczelna portalu WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center