Nowa restauracja w Szczawnicy

archiwum PKL

Na bazie istniejącej infrastruktury przy dolnej stacji ośrodka Palenica powstała nowa restauracja, zarządzana przez Polskie Koleje Linowe. Nazwa istniejącego w tym miejscu lokalu „Pod kolejką” została zachowana.

Zupełnie nowe są natomiast wnętrze – jasne i nowoczesne, a także menu – z domowymi posiłkami dobrej jakości, wśród których każdy członek rodziny znajdzie coś dla siebie. Restauracja serwuje również śniadania i jest czynna od 9.00 do 20.00.
Obok stacji dolnej ośrodka Palenica powstały też nowe pawilony handlowe i usługowe, nawiązujące stylem do architektury szczawnickiej.

Restauracja „Pod kolejką” to już drugi lokal gastronomiczny należący do PKL. Dotychczas budynek był dzierżawiony przez zewnętrzną firmę.

Patryk Białokozowicz, członek zarządu PKL, powiedział: “Chcemy uatrakcyjnić naszą ofertę turystyczną, dlatego rozwijamy bazę gastronomiczną. W grudniu 2014 r. otworzyliśmy pierwszą własną restaurację na Kasprowym Wierchu, a w styczniu tego roku restaurację w Szczawnicy. Klienci, którzy korzystają jednocześnie z naszych skipassów i oferty gastronomicznej nie muszą martwić się czasem upływającym na wizycie w restauracji – otrzymają specjalny bon, który odpowiednio przedłuży ważność skipassu.”

Przy dolnej stacji PKL Palenica powstały również pawilony handlowo-usługowe, których otwarcie planowane jest w lutym. Budynek o powierzchni użytkowej ok. 150 m kw. mieści 12 pomieszczeń oraz zaplecze sanitarne. Formą i wystrojem nawiązuje do tradycyjnej architektury szczawnickiej.

Patryk Białokozowicz dodał: “Każdego roku nasz ośrodek w Szczawnicy odwiedza wielu turystów i narciarzy – przede wszystkim rodzin. Do tej pory nasi goście nie mieli możliwości, by w pobliżu stacji kupić pamiątki i produkty regionalne, teraz zrobią to wygodnie w pawilonach.”

Ośrodek PKL Palenica to idealne miejsce dla rodziców z dziećmi. Do dyspozycji narciarzy są cztery naśnieżane i ratrakowane trasy narciarskie (dwukilometrowa nartostrada, dwie 300-metrowe łagodne trasy z Szafranówki, które pozwalają rozwinąć umiejętności zjazdowe najmłodszym i początkującym oraz czarna kilometrowa trasa z Palenicy dla zaawansowanych). Przy stacji dolnej ośrodka znajdują się także parking, wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego.