Nowa baza Wizz Air w Doncaster Sheffield

Druga baza Wizz Air w Wielkiej Brytanii
Samolot w barwach Wizz Air/fot. archiwum Wizz Air

Linia lotnicza Wizz Air, ogłosiła otwarcie nowej bazy na lotnisku Doncaster Sheffield, będącej drugą bazą Wizz Air UK, linii zarejestrowanej i mającej siedzibę w Wielkiej Brytanii, włącznie z Londynem Luton. Linia umieści jeden samolot typu Airbus A320 na lotnisku Yorkshire i wzbogaci istniejącą już siatkę połączeń z Doncaster Sheffield (składającą się z 10 tras) o kolejnych siedem tras.

Pierwszy lot Wizz Air z lotniska Doncaster Sheffield odbył się ponad 14 lat temu. Od tego czasu linia stała się tam największym przewoźnikiem, transportując ponad milion pasażerów każdego roku na ultraniskokosztowych trasach w Europie Środkowo-Wschodniej. Wraz z utworzeniem nowej bazy na lotnisku Doncaster Sheffield, Wizz Air uruchomi połączenia do hiszpańskich miast: Alicante i Malagi, a także Larnaki na Cyprze, Faro w Portugalii, Lublina w Polsce, Koszyc na Słowacji i Suczawy w Rumunii.
Dzięki alokacji nowego samolotu, Wizz Air ma teraz w Wielkiej Brytanii na stałe 11 samolotów, a dodanie nowych tras z Doncaster Sheffield oznacza, że w ofercie WIZZ z Wielkiej Brytanii jest niemal 1,8 miliona miejsc w sprzedaży na 107 trasach do końca 2020 roku. Utworzenie bazy jest realizacją niedawnych zapowiedzi Wizz Air na temat uruchomienia ponad 200 nowych tras od kwietnia 2020 roku.

Owain Jones, dyrektor zarządzający Wizz Air UK powiedział: „Utworzenie naszej drugiej bazy w Wielkiej Brytanii jest kamieniem milowym dla Wizz Air UK, a także dowodem długofalowego zaangażowania w działalność na rynku brytyjskim oraz siły modelu biznesowego Wizz Air. Cieszymy się, mogąc przedstawić nowe niskokosztowe trasy do Doncaster Sheffield, które zapewnią pasażerom możliwości odkrywania nowych kultur i miejsc. Załoga WIZZ czeka na Państwa na pokładach samolotów z naszej młodej i zielonej floty samolotów Airbus.”

Robert Hough, dyrektor lotniska Doncaster Sheffield dodał: „Partnerstwo z Wizz Air wiele dla nas znaczy. Nasze lotnisko, podobnie jak WIZZ, rozpoczęło działalność na początku lat dwutysięcznych. Zapewnienie przystępnych podróży pozostaje naszym wspólnym celem. Wizz Air jest jedną z linii odnoszących największe sukcesy w Europie, a lotnisko Doncaster Sheffield jednym z najszybciej rozwijających się w Wielkiej Brytanii – to prawdziwa współpraca, która rozwija się w siłę.”

Wizz Air: bilety najlepiej kupować bezpośrednio u nas

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center