Wizz Air otwiera trzecią bazę w Wielkiej Brytanii

Wizz Air otwiera trzecią bazę w Wielkiej Brytanii
Samolot w barwach Wizz Air/fot. archiwum Wizz Air

Linia lotnicza Wizz Air ogłosiła otwarcie nowej bazy na lotnisku Gatwick będącej trzecią bazą (po Londynie Luton i Doncaster Sheffield) Wizz Air UK, linii zarejestrowanej i mającej siedzibę w Wielkiej Brytanii.

Przewoźnik umieści w Gatwick jeden samolot typu Airbus A321 i uruchomi 4 nowe trasy do Grecji, Włoch, Hiszpanii i na Maltę od 22 października 2020 roku.

Pierwszy lot Wizz Air z lotniska Gatwick odbył się w 2016 roku. Od tego czasu z tamtejszej oferty linii skorzystało niemal 1 milion pasażerów. Wraz z utworzeniem nowej bazy na lotnisku Gatwick, Wizz Air będzie dysponować 450 000 miejsc w sprzedaży rocznie do Aten, Neapolu, na Lanzarote i Maltę.

Z okazji otwarcia bazy, linia uruchomiła specjalną 72-godzinną ofertę na usługę WIZZ Flex, umożliwiającą pasażerom 50 proc. zniżki. na wszystkie połączenia z Londynu Gatwick zarezerwowane pomiędzy 18 a 20 sierpnia.

Owain Jones, dyrektor zarządzający Wizz Air UK powiedział: “Jako czwarta co do wielkości grupa linii lotniczych działająca w Wielkiej Brytanii, świętujemy dzisiaj otwarcie naszej bazy na lotnisku w Gatwick oraz czterech nowych tras, co niewątpliwie umacnia pozycję Wizz Air UK jako brytyjskiej linii lotniczej, która rozwija się, tworzy nowe miejsca pracy, oferuje oczekiwane połączenia lotnicze do Wielkiej Brytanii, a także pomaga w ten sposób gospodarce ponownie wzbić się w powietrze.

Po zeszłotygodniowym ogłoszeniu nowej bazy Wizz Air UK na lotnisku w Doncaster Sheffield, jesteśmy gotowi nadal wspierać Wielką Brytanię poprzez rozwój na kluczowych lotniskach. Jeśli blokowanie slotów przez inne linie lotnicze zostanie wstrzymane, WIZZ będzie miał możliwość dotrzymać złożonych obietnic, zapewniając wszystkim przystępne cenowo podróże. Obecnie, więcej niż kiedykolwiek wcześniej klientów z rejonu Londynu i południowej Anglii, może skorzystać z ultraniskokosztowych taryf Wizz Air, aby podróżować do ulubionych, miejsc na pokładzie naszej nowoczesnej floty samolotów z rodziny Airbus, dzięki nowym lotom z Gatwick, a dzięki naszej specjalnej promocji na zakup usługi WIZZ Flex klienci mogą rezerwować podróż bez obaw i zmieniać swój plan podróży tyle razy, ile potrzebują, bez opłat za zmianę.”

Stewart Wingate, prezes lotniska Gatwick Airport, dodał: “ To dobra wiadomość dla Gatwick, szczególnie w czasach, gdy COVID-19 tak mocno wpłynął na całą branżę. Nowy samolot w bazie w Gatwick to długofalowe wsparcie dla naszej firmy i gwarancja szerokiego wyboru dla naszych pasażerów. To również wynik pozytywnych rozmów na temat zabezpieczenia przyszłości Gatwick, jakie prowadzimy z liniami lotniczymi.”

Nowa baza Wizz Air w Doncaster Sheffield