Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 29 październik 2018 10:35

Hotele w sierpniu droższe o ponad 7 proc.

Napisane przez MG
Hilton Hotel Stary w Krakowie Hilton Hotel Stary w Krakowie archiwum Hiltona

Średnia cena noclegu w sierpniu w hotelach w Polsce wyniosła 255,40 zł, i była o 7,56 proc. wyższa niż w tym samym miesiącu w roku ubiegłym.

W największym stopniu podrożały obiekty nieskategoryzowane (o 11,22 proc. do poziomu 188,71 zł). Średnia cena pokojonocy zauważalnie wzrosła również w hotelach 3* oraz 4* (odpowiednio o 5,81 proc. do poziomu 240,22 zł, oraz o 6,33 proc. do poziomu 321,41 zł).

Spadek średniej ceny zanotowano jedynie w przypadku hoteli 5* - o 5,52 proc. do poziomu 508,86 zł.

Większość kategorii obiektów zanotowała niewielkie spadki udziału w rynku, z czego największy spadek miał miejsce w przypadku hoteli 3*, których udział w rynku rezerwacji w analizowanym miesięcy wyniósł 49,09 proc. i był o 0,99 p.p. mniejszy niż rok wcześniej.

Największy przyrost udziału rynkowego odnotowano w przypadku obiektów nieskategoryzowanych, których udział zwiększył się o 1,06 p.p. do poziomu 15,08 proc.
W sierpniu największy przyrost liczby rezerwacji w ujęciu r/r zanotowano w Poznaniu (46,2 proc.), Łodzi (44,1 proc.) i Katowicach (43,6 proc.). Natomiast miastami, w których w tym samym okresie miał miejsce największy spadek liczby rezerwacji, były Zamość (-30,6 proc.), Koszalin (-26,9 proc.) oraz Olsztyn (-16,5 proc.).

Klienci Hotele.pl rezerwowali hotele średnio na 7,4 dni przed planowaną datą przybycia do hotelu, tj. o 0,5 dnia wcześniej niż w analogicznym miesiącu w roku ubiegłym.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.