Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 13 wrzesień 2018 10:43

W lipcu najbardziej w Polsce podrożały najtańsze hotele

Napisane przez MG
W lipcu najbardziej w Polsce podrożały najtańsze hotele archiwum ibis

W lipcu w Polsce w największym stopniu podrożały obiekty o standardzie 1* (o 16,64 proc. do poziomu 216,22 zł), stając się tym samym wyraźnie droższe od hoteli 2*, w przypadku których wzrost średniej ceny wyniósł 3,46 proc. (do poziomu 192,74 zł).

Średnia cena pokojonocy w lipcu wyniosła 248,57 zł, i była o 6,36 proc. wyższa niż w tym samym miesiącu w roku ubiegłym.

Kolejny miesiąc z rzędu odnotowano spadek średniej ceny pokojonocy w przypadku hoteli 5* (o 4,55% do poziomu 500,20 zł).
Lipiec był kolejnym miesiącem, w którym hotele 4* zyskały największy wzrost udziału w łącznej liczbie rezerwacji (wzrost o 3,18 p.p. do poziomu 24,29 proc.). W przypadku hoteli 5* oraz obiektów nieskategoryzowanych nie odnotowano praktycznie żadnej zmiany w udziale rynkowym.

Pozostałe kategorie obiektów noclegowych były wybierane w mniejszym stopniu, niż w roku ubiegłym. Największy spadek udziału miał miejsce w przypadku hoteli 2* (o 1,39 p.p. do poziomu 7,92 proc.).

W lipcu największy przyrost liczby rezerwacji w ujęciu r/r zanotowano w Krakowie (68,2 proc.), Lublinie (47,7 proc.) i Łodzi (46,5 proc.). Natomiast miastami, w których w tym samym okresie miał miejsce największy spadek liczby rezerwacji, były Elbląg (-35,5 proc.), Przemyśl (-28,1 proc.) oraz Płock (-23 proc.).

Klienci Hotele.pl rezerwowali hotele średnio na 6,6 dni przed planowaną datą przybycia do hotelu, tj. o 0,6 dnia wcześniej niż w analogicznym miesiącu w roku ubiegłym.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.