Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

wtorek, 02 maj 2017 18:05

Dycha hotelu andel’s by Vienna House Cracow

Napisane przez MG
Dycha hotelu andel’s by Vienna House Cracow archiwum andels by Vienna House Cracow

Obiektem, który został w 2007 roku wybudowany przez Warimpex, zarządza grupa hotelowa Vienna House.

Florian Petrowsky, członek zarządu, Warimpex, powiedział: “Pierwszy obiekt pod marką andel’s powstał w Pradze. Ponieważ koncepcja okazała się trafiona, zaczęto poszukiwać nowych destyncji. Kraków z racji swojej atrakcyjności zarówno pod kątem typowej turystyki, jak i konferencyjnej i biznesowej był oczywistym wyborem. Jak się okazuje, słusznym.”

Czterogwiazdkowy andel’s by Vienna House Cracow ma wyjątkową lokalizację, co podczas konferencji prasowej podkreślała zarówno Katarzyna Gądek z Urzędu Miasta Krakowa, jak i dyrektor generalny obiektu Tomasz Piórkowski. Hotel znajduje się obok krakowskich dworców kolejowego i autobusowego, w odległości kilkuminutowego spaceru od Starego Miasta. To jeden z wyróżników, ale nie jedyny.

Dyrektor Piórkowski podkreślił: “Designerski obiekt nie jest hotelowym supermarketem także dzięki obsłudze, atmosferze i stałemu zespołowi, a to wpływa na lojalność klientów, która dla zarządzających andel’sem jest bardzo dużą wartością. Ostatnie dziesięć lat to okres bardzo dużych zmian zarówno na całym rynku hotelarskim, jak i w hotelu andel’s w Krakowie. Nowe technologie wpłynęły na to, jak goście podróżują, komunikują się, szukają informacji na temat pobytu i rezerwują go. Zmiany nie są związane jedynie z postępem technologicznym. W obecnych czasach goście są również znacznie bardziej wymagający w kontekście preferencji żywieniowych, odpowiedzi na zapytania, są znacznie mniej lojalni wobec marek, a bardziej otwarci na wyjątkowe doświadczenia. To właśnie doświadczanie stało się podstawą zmian, które dokonywały się na przestrzeni ostatnich lat w naszym hotelu. Staramy się robić wszystko, aby gość poczuł się tutaj swobodnie, jak w domu. W ciągu tego czasu znacząco zmienił się profil klienta. Dziesięć lat temu miasto było typowo turystyczne. Obecnie jest coraz więcej gości biznesowych. Wynika to z wielu czynników, do których należą m.in. powstanie centrów serwisowych i biznesowych, rozwój infrastruktury kongresowo-eventowej, a co za tym idzie np. kongresy w ICE Kraków czy koncerty i wydarzenia sportowe w Tauron Arenie. To wszystko bezpośrednio wpływa na rynek hotelarski. Obecnie hotel jest miejscem pobytu i wydarzeń różnych branż. Jest to cały przekrój biznesu. Często krakowski andel’s wybierany jest np. przez reprezentację siatkarzy."

Katarzyna Gądek, z wydziału promocji i turystki z Urzędu Miasta Krakowa, dodała: “Zgodnie ze Strategią Rozwoju Turystyki w Krakowie na lata 2014 – 2020, stolica Małopolski ma wkroczyć do czołówki europejskich ośrodków turystyki miejskiej, przyciągając turystów z całego świata swoją wyjątkową atmosferą, gościnnością, dobrze rozwiniętą infrastrukturą oraz rozpoznawalnymi w skali europejskiej festiwalami i wydarzeniami kulturalnymi. Kraków od lat buduje swoją pozycję dzięki różnym uwarunkowaniom, do których należą dynamiczny rozwój oferty turystycznej, rosnąca liczba połączeń, w tym w szczególności lotniczych, rozwój infrastruktury miejskiej, do którego należy zaliczyć także inwestycje komercyjne, w tym takie jak właśnie andel’s. Kraków jest zarówno ważnym ośrodkiem konferencyjno-kongresowym i biznesowym, jak i miejscem wybieranym na krótkie pobyty, tzw. city breaki turystów z Polski z zagranicy. Co ważne w opracowywanej obecnie strategii kluczowe jest wzmacnianie tej pozycji, ale w oparciu o zrównoważony rozwój, który oznacza zwrócenie szczególnej uwagi na dobro mieszkańców.”