Nie piszmy ustawy o POT?
Systemu promocji turystyki w Polsce nigdy nie było - trzeba go stworzyć od nowa. Potrzeba o wiele więcej niż jedynie nowelizacji ustawy o POT.
Czytaj więcej...
Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nie piszmy ustawy o POT?
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

środa, 23 marzec 2016 23:38

Hotele w Polsce droższe w lutym o 10 proc.

Napisane przez MG
Sofitel Warsaw Victoria Sofitel Warsaw Victoria archiwum Sofitel Warsaw Victoria
W lutym średnia cena noclegu w hotelach w Polsce wzrosła w porównaniu do drugiego miesiąca 2015 roku o181,18 zł czyli o 0,65 proc.
To równieżwzrost w stosunku do stycznia - o 6,2 proc. Według wyszukiwarki Hotele.pl, najbardziej wzrosła cena w hotelach 5* oraz 1*, odpowiednio o 22,83 proc oraz 21,65 proc. Wzrost średniej ceny miał miejsce we wszystkich kategoriach obiektów. W lutym najchętniej rezerwowano hotele o standardzie 3*, których udział w rynku wyniósł 48,42 proc., i był o 1,55 punkta procentowego niższy niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Z kolei hotele 4* zyskały (wzrost o 1,03 pp do poziomu 25,17 proc.), podobnie jak biekty nieskategoryzowane, których udział wzrósł o 1,09 pp do poziomu 11,07 proc.. W lutym najchętniej rezerwowano noclegi w hotelach w Warszawie – udział stolicy w łącznej liczbie rezerwacji wyniósł 25,7 proc. i był wyższy od analogicznego okresu w roku ubiegłym o 4,4 proc.. W znacznym stopniu wzrosła popularność Poznania, jako celu podroży służbowych i turystycznych. Udział tego miasta wyniósł 6,15 proc., co oznacza wzrost w stosunku do lutego 2016 o 17 proc.. Wyraźnie wzrósł również udział w rynku hoteli w Szczecinie – łączny udział tego miasta w rezerwacjach wyniósł w lutym niecałe 2,7 proc. - było to jednak aż o 33,2 proc. więcej rezerwacji niż rok wcześniej. Spośród największych miast swój udział zmniejszył Wrocław, gdzie zanotowano o 2,7proc. mniej rezerwacji, niż rok wcześniej. Udział tego miasta wyniósł 8,3 proc. W lutym klienci Hotele.pl rezerwowali noclegi średnio na 8,4 dnia przed planowaną datą przyjazdu do hotelu, tj. 0,3 dnia wcześniej niż w roku poprzednim. Z najkrótszym wyprzedzeniem rezerwowano hotele 2* (7 dni), a z najdłuższym obiekty 5* (21 dni).