Najlepsze sushi na Cyprze

AG

Restauracja KOI należąca do hotelu Capo Bay Hotel w miejscowości Protaras cieszy się wielką popularnością nie tylko wśród gości tego hotelu, ale i wszystkich odwiedzających ten cypryjski kurort.

Znajduje się kilkadziesiąt od piaszczystej plaży nad Zatoka Figową – to jedna z piękniejszych plaż na Wyspie Afrodyty. Z drugiej strony – trzydzieści metrów dzieli ją od głowengo basenu hotelowego. Niski, przestronny budynek z tarasem na którym gości siedzą na wygodnych sofach i głębokich fotelach. Główna sala otoczona jest wąską fosą wypełnioną wodą, w której pływa 1000 królewskich karpi. Słowo „koi” po japońsku znaczy właśnie karp. Idiomatycznie znaczy także miłość, przyjaźń i w Japonii karpie są symbolem tych właśnie uczuć. Specjalnie oddelegowany pracownik hotelu dba o nie m.in. oddzielając młode od reszty, by te pierwsze nie zostały zjedzone. Fosa i karpie to jeden z elementów zdobnictwa restauracji. Największym atutem jest tu oczywiście kuchnia. A specjalizacją jest nie rybne meze – jak to powszechne jest w tawernach cypryjskich – lecz sushi, kuchnia japońska i tajska. O ryby nietrudno – wszak Cypr słynie zarówno z doskonałych ryb morskich, jak i słodkowodnych (choćby z hodowli pstrągów).
Podobnie jak w przypadku wizyty w każdej restauracji na Cyprze, tak i tutaj warto przygotować się na długą biesiadę. Menu restauracji obejmuje osiem rodzajów) przystawek (m.in. krewetki „black tiger”, cztery sałatki (m.in. krabowa i łososiowa z awokado), cztery zupy, dziewięć typów sushi (m.in. ), dziesięć typów sashimi, cztery rodzaje kanapek z rybą, dwadzieścia cztery rodzaje makimono (roladki rybne), dziewięć rodzajów temaki, piętnaście dodatków ryżowo makaronowych (makarony noodles), pięć dań z owoców morza, ponad dwadzieścia dań kuchni tajskiej, osiemnaście dań teppanyaki (dań przygotowywanych na płycie metalowej) oraz desery (w tym – czekoladowe i bananowe „sushi”). Ceny kształtują się od 2 euro za przekąski do 30 euro za duże dania teppanyaki. Do tego restauracja oferuje wyśmienity wybór win.
www.koi-thaijapanese.com