Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego – 14. edycja największego święta turystyki w regionie

fot. materiały prasowe

Już za dwa dni rozpoczną się Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego, które otworzą drzwi do świata podróży, kultury i smaków. Tegoroczna edycja ponownie zagości na terenie wrocławskiego stadionu Tarczyński Arena.

W pierwszy weekend marca część targowo-konferencyjna wrocławskiego stadionu zmieni się nie do poznania, a organizatorzy zabiorą wszystkich w podróż, również tą kulinarną.

Trzy dni i dwa festiwale

Podróż dookoła świata w trzy dni? To możliwe podczas wrocławskich Międzynarodowych Targów Turystyki i czasu wolnego. Festiwal Podróżników oraz Festiwal Kulinarny to atrakcje, które rokrocznie przyciągają tysiące słuchaczy. Nie inaczej będzie podczas najbliższej edycji. Profesjonalni globtroterzy, wprawieni turyści, samotne wilki, podróżujące rodziny czy wielbiciele niepopularnych kierunków to tylko niektóre z wypraw, które zaprezentowane zostaną ze sceny festiwalowej.

A o tym, jak nieustannie inspirować się podróżami i korzystać w życiu z wiedzy w nich zawartej opowie gość specjalny – Jakub Porada.

Festiwal Kulinarny również będzie okazją do podróży. Podróż dookoła świata przez smaki, kuchnie i zwyczaje od Bałkanów, aż po Węgry. Podczas dalekich wypraw organizatorzy nie zapomną też o Polsce – na Międzynarodowych Targach Turystyki i czasu wolnego zagości m.in. kuchnia Dolnego Śląska wraz z produktami regionalnymi.

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego idealne dla rodzin z dziećmi

Na Tarczyński Arena przygotowane zostały atrakcje dla odwiedzających w każdym wieku. Załoga Warsztatowni Kulturka u stółka i The Best Connection zapraszają na warsztaty String Art, warsztaty tworzenia drewnianych breloków, zabawki antystresowej lub oryginalnych badzików, przypinek czy magnesów. Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała m.in. rysunkowe ćwiczenia z wyobraźni i warsztaty plastyczne.

Przy stanowisku Muzeum Narodowego we Wrocławiu ludowe wycinanki, wyjątkowe kartki wielkanocne i autorskie przypinki z zabytkami od prawdziwego szlachcica. Geopark Kraina Wygasłych Wulkanów przygotuje warsztaty i laboratoria naukowe oraz opowieści o wulkanach i zjawiskach zachodzących na naszej planecie. Hala Stulecia zaprasza natomiast na podniebną przygodę przy użyciu gogli z wirtualną rzeczywistością. A na stoisku Hydropolis zobaczymy efektowne doświadczenia związane z wodą, ale nie tylko.

Nagroda „Kryształ Turystyki” w czterech kategoriach

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego to też okazja do wyróżnienia i nagrodzenia wyjątkowych przedsięwzięć, ponieważ kreatywności w branży turystycznej nie brakuje. Kategorie konkursowe to: produkt regionalny, atrakcja turystyczna, wydarzenie cykliczne związane z turystyką lub produktem turystycznym oraz aktywności turystyczne zwiększające świadomość ekologiczną.

Partnerami Międzynarodowych Targów Turystyki i czasu wolnego 2023 są: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Polska Organizacja Turystyczna.

Patronem medialnym jest portal WaszaTurystyka.pl

Już na początku marca 14.edycja Międzynarodowych Targów Turystyki i czasu wolnego we Wrocławiu