Lotnisko w Krakowie obsłużyło w tym roku 6 mln pasażerów

Kraków Airport świętuje rekordowy sezon wakacyjny, witając sześciomilionowego pasażera. Do wyniku przyczyniła się również rosnąca popularność Krakowa wśród turystów z Bliskiego Wschodu i Półwyspu Arabskiego. Prognozy na jesienno-zimowy sezon zakładają osiągnięcie liczby 9 mln pasażerów.

Dzisiaj w Kraków Airport symbolicznie powitano sześciomilionowego pasażera. W historii krakowskiego lotniska to już czwarty raz, kiedy udało się osiągnąć taki wynik.

„Ruch pasażerski na krakowskim lotnisku w wakacyjnych miesiącach okazał się rekordowy, coraz więcej turystów odwiedziło Kraków i Małopolskę. Polskie Linie Lotnicze LOT oferują kierunki takie jak Stambuł czy Nowy York, a bazowi przewoźnicy Ryanair czy Wizzair – słoneczne połączenia do wielu miast Europy. Kraków i Małopolskę pokochali turyści z Bliskiego Wschodu i Półwyspu Arabskiego, czego najlepszym potwierdzeniem jest oferta FlyDubaj, czyli trzech połączeń dziennie do Krakowa. Dużą popularnością cieszą się także kierunki oferowane przez Turkish Airlines czy Sunexpress” – powiedział Radosław Włoszek prezes zarządu Kraków Airport.

„Mamy nadzieję, że planowana obecnie jesienno-zimowa siatka połączeń jeszcze bardziej wzmocni ruch turystyczny także w sferze biznesowej i city break i po raz pierwszy w historii Kraków Airport jako polski port regionalny przywita w Krakowie w tym roku dziewięciomilionowego pasażera” – dodał Radosław Włoszek.

Kraków Airport i airsight GmbH wspólnie organizują szkolenia lotniskowe w Polsce

Weronika Szabelewska

Zastępczyni Redaktorki Naczelnej


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center