Nowa trasa z Krakowa do Wilna. Air Baltic dołącza do grona przewoźników latających z krakowskiego lotniska

Od 3 maja 2024 roku podróżni będą mieli możliwość skorzystania z nowego połączenia lotniczego z Krakowa do Wilna, dzięki przewoźnikowi Air Baltic. Loty do stolicy Litwy będą odbywały się dwa razy w tygodniu.

Kraków Airport zyskuje kolejną trasę lotniczą. Od 3 maja 2024 roku podróżni będą mieli okazję skorzystać z nowego połączenia pomiędzy Krakowem a Wilnem, które będzie obsługiwane przez przewoźnika Air Baltic. Nowa trasa do stolicy Litwy będzie obsługiwana za pomocą samolotów Airbus A220. Planowane godziny wylotów z Krakowa to 15:20, a przylotu do stolicy Łotwy o godzinie 17:40. Czas trwania lotu wyniesie 1 godzinę i 20 minut.

„Wilno to kolejne atrakcyjne miasto w siatce połączeń Kraków Airport, długo wyczekiwane przez pasażerów i znakomite na city break” – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

„Cały czas przyglądamy się odradzającej się turystyce pielgrzymkowej, a miasto słynne z Ostrej Bramy i obrazu Matki Boskiej Miłosierdzia zajmuje szczególne miejsce w sercach Polaków. Cieszymy się również, że turyści z Litwy będą mogli odwiedzić Kraków i Małopolskę” – dodał Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Lotnisko w Krakowie obsłużyło w tym roku 6 mln pasażerów