Kraków Airport i airsight GmbH wspólnie organizują szkolenia lotniskowe w Polsce

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice oraz firma airsight GmbH nawiązały współpracę w celu organizacji szkoleń lotniskowych w Polsce. W ramach programu partnerów hostingowych Kraków Airport udostępni swoje Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) do organizacji otwartych, specjalistycznych szkoleń lotniskowych airsight.

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice sp. z o.o. oraz firma airsight GmbH, dostawca usług konsultingowych i szkoleniowych, będą wspólnie organizowały profesjonalne szkolenia lotniskowe w Polsce. W ramach programu partnerów hostingowych Kraków Airport udostępni swoje Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) do organizacji otwartych, specjalistycznych szkoleń lotniskowych airsight.

Pierwsze szkolenie „Runway, Taxiway, Apron Planning and Design” (EASA CS & GM) odbędzie się w dniach 23-26 października 2023 roku w Krakowie. W oparciu o doświadczenie oraz aktualnie obowiązujące normy prawne EASA uczestnicy zdobędą wiedzę w zakresie konfiguracji, wymiarowania i projektowania podstawowych elementów infrastruktury lotniskowej, w tym drogi startowej, dróg kołowania oraz płyt postojowych.

Szkolenie jest skierowane do wszystkich pracowników lotniska zaangażowanych do zadań zarówno w aspektach technicznych, jak i proceduralnych. Szkolenie będzie prowadzone w języku angielskim ze wsparciem polskiego trenera.

Weronika Szabelewska

Zastępczyni Redaktorki Naczelnej


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center