LOT poleci do 14 lotnisk w Grecji

LOT poleci latem do Grecji
Od lewej: Michał Fijoł, członek zarządu ds. handlowych PLL LOT i Haris Theoharis, minister turystyki Grecji/fot. S. Leszczyński/PAP

Polskie Linie Lotnicze LOT i Ministerstwo Turystyki Grecji podpisały umowę, której celem jest promocja Grecji w Polsce. LOT będzie obsługiwał tego lata 14 greckich portów lotniczych.

Jak podała PAP, w ramach współpracy między LOT-em a Ministerstwem Turystyki Grecji, polski przewoźnik zobowiązał się do promowania tego kraju w polskich regionach.

Rafał Milczarski, prezes zarządu PLL LOT, powiedział: „Serdecznie zapraszam na wakacje w Grecji, nasza oferta w tym roku jest wyjątkowa. W zeszłym roku przewieźliśmy 120 tysięcy pasażerów na trasach między Polską a Grecją, a w tym roku przekazujemy do sprzedaży 240 tysięcy foteli. Jest z czego wybierać.”

#LOTnaWakacje w tym roku poleci na Kos, Zakynthos, Rodos, Santorini, Mykonos, Kefalonię, Korfu, Samos oraz do Salonik, Kalamaty, Heraklionu, Chanii, Aten i Prevezy. Oprócz Warszawy, w te atrakcyjne miejsca można się będzie dostać także z Krakowa, Wrocławia, Poznania, Katowic i Gdańska. Pierwsze rejsy wystartują już 23 maja i dostępne będą aż do początku października 2021 roku.

Haris Theoharis, minister turystyki Grecji, dodał: „Grecja jest już otwarta, czeka na turystów z otwartymi ramionami. To najbezpieczniejsza destynacja na świecie. WTTC – World Travel and Tourism Council (Światowej Rady Podróży i Turystyki) uznała, że Grecja najlepiej na świecie zareagowała na kryzys. Czekamy na przybycie naszych przyjaciół z Polski, bowiem Grecja jest wszystkim czego pragniecie latem 2021.”

Michał Fijoł, członek zarządu ds. handlowych PLL LOT, podkreślił: „Będziemy latać do Włoch, Hiszpanii, Chorwacji i Grecji. Bardzo się staramy by rejsy LOT-em były bardzo bezpieczne, stosujemy się do wszystkich wymagań sanitarnych. Takie spotkania jak dzisiaj z reprezentantami rządu Grecji, z ministrem turystyki Grecji, mają na celu upewnienie się, że także pobyt na miejscu będzie bezpieczny, wygodny i że będą to udane wakacje.”

Ponadto, polski przewoźnik zdecydował o uruchomieniu dedykowanych struktur sprzedażowych w Grecji zawierając współpracę z firmą Goldair, która jest jedną z największych i najbardziej docenianych w obszarze transportu i turystyki firm na rynku greckim. Jej zadaniem będzie budowanie pozycji LOT-u w Grecji poprzez aktywne promowanie połączeń, prowadzenie skutecznej działalności handlowej w celu rozwijania sieci sprzedaży agencyjnych i pozyskania nowych klientów oraz maksymalizacja wpływów ze sprzedaży biletów.

 

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center