Kolację z Łukaszem Hajkowskim, prezesem AXA Partners, wylicytujemy na Gali Waszej Turystyki

Łukasz Hajkowski

Kolacja w Restauracji Mielżyński przy ulicy Czerskiej w Warszawie w towarzystwie Łukasza Hajkowskiego, prezesa AXA Partners oraz butelkę wina z winnicy Pichon Baron należącej do AXA we Francji, będzie do wylicytowania na Aukcji Charytatywnej podczas Gali Waszej Turystyki, która odbędzie się 13 stycznia w hotelu Renaissance w Warszawie.

13 stycznia odbędzie się druga edycja Gali Waszej Turystki. Podczas niej odbędzie się Aukcja Charytatywna, z której cały dochód z aukcji zostanie przekazany na „Wakacje Marzeń” dzieci z Domów Dziecka.

Akcja „Wakacje Marzeń” została zorganizowana po raz pierwszy z 2022 roku przez Stowarzyszenia People for People wspierana przez Turystyczną Organizację Otwartą i Polski Holding Hotelowy oraz prywatnych darczyńców. W sezonie 2023 organizatorzy chcieliby potroić ilość uczestników i wysłać na wakacje około 60 dzieci.

Wśród kilkunastu przedmiotów licytacji będzie kolacja w Restauracji Mielżyński przy ulicy Czerskiej w Warszawie w towarzystwie Łukasza Hajkowskiego, prezesa AXA Partners oraz butelkę wina z winnicy Pichon Baron należącej do AXA we Francji.

fot. archiwum AXA

Château Longueville au Baron de Pichon-Longueville (powszechnie określany jako Pichon Baron) to winiarnia w apelacji Pauillac w regionie Bordeaux we Francji. To także nazwa czerwonego wina produkowanego przez tę posiadłość. Wino produkowane tutaj zostało sklasyfikowane jako jedno z piętnastu Deuxièmes Crus (drugi wzrost) w oryginalnej oficjalnej klasyfikacji win Bordeaux z 1855 roku. Na 73 hektarach Château Pichon Baron uprawia się Cabernet Sauvignon (60%), Merlot (35%), Cabernet Franc (4%) i Petit Verdot (1%). Winogrona są zbierane i sortowane ręcznie, a następnie macerowane przez 20-30 dni i fermentowane w temperaturze 28-32°C w kadziach ze stali nierdzewnej o kontrolowanej temperaturze różnej wielkości. Wino przelewane jest do dębowych beczek w celu leżakowania po zakończeniu fermentacji jabłkowo-mlekowej. Od 1987 roku winnica należy do francuskiej firmy ubezpieczeniowej AXA.

Spływ Przełomem Dunajca z Mistrzem Europy w kajakarstwie górskim, wylicytujemy na Gali Waszej Turystyki