KLM – sześć nowych kierunków międzykontynentalnych

fot. archiwum KLM

Od najbliższej jesieni, holenderska linia rozpocznie loty na sześciu nowych trasach międzykontynentalnych ze swojego portu bazowego w Amsterdamie. Nowe kierunki to: Mombasa (Kenia), Orlando (Stany Zjednoczone), Cancun (Meksyk), Bridgetown (Barbados), Port of Spain (Trynidad i Tobago) i Phuket (Tajlandia). Pasażerowie będą mogli korzystać z nowych lotów od 31 października 2021 roku.

Do Mombasy, na plaże kenijskiego wybrzeża podróżni KLM będą mogli dolecieć dwa razy w tygodniu, samolotem Boeing 787-900 Dreamliner. Ten sam typ samolotu będzie używany na trasie z Amsterdamu do Orlando na Florydzie (cztery razy w tygodniu) oraz do Cancun w Meksyku (trzy razy w tygodniu). Podróże do Bridgetown na Barbados (trzy loty w tygodniu) oraz do Port of Spain – stolicy Trynidadu i Tobago (trzy loty w tygodniu) będą odbywały się Airbusem A330. Natomiast na wyspę Phuket pasażerowie KLM polecą cztery razy w tygodniu na pokładzie Boeinga 777-300.

Pieter Elbers, Prezes KLM, powiedział: „Uruchomienie nowych połączeń stanowi znaczący krok KLM w kierunku odbudowy oferty, z korzyścią dla naszych klientów. Tego lata będziemy obsługiwać aż 99 kierunków w Europie, a nasza siatka międzykontynentalna zostanie również wzmocniona w sezonie jesienno-zimowym, dzięki sześciu nowym, atrakcyjnym destynacjom.”

Rozkład lotów

Loty do Mombasy będą realizowane jako część trasy do Nairobi. Samolot lecący z Amsterdamu będzie najpierw lądował w Mombasie, następnie kontynuował rejs do Nairobi, skąd uda się w drogę powrotną – już bezpośrednio – do Amsterdamu.
Podobne rozwiązanie będzie również zastosowane przy lotach do Orlando, które będą stanowić część trasy do Miami. Loty na Phuket KLM będzie realizował w międzylądowaniem w Kuala Lumpur w obie strony. Połączenie do Bridgetown i Port of Spain będzie również obsługiwane jednym lotem z dwoma lądowaniami. Natomiast trasa między Amsterdamem a Cancun będzie lotem non-stop.

KLM – 70 lotów tygodniowo z 5 miast w Polsce w letnim rozkładzie

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center